Сьогодні за інтернет, а завтра його нет: як податкова вбиває інтернет-провайдерів в Україні

На сайті Кабміну триває збір голосів під петицією зупинити нардепа Данилу Гетманцева у його бажанні «общипати гуся» та залишити українців без якісного та доступного інтернету.

Сьогодні за інтернет, а завтра його нет: як податкова вбиває інтернет-провайдерів в Україні
Залишилось зібрати 3 400 голосів під петицією

Державна податкова служба (ДПС) України та голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев ініціюють виключення інтернет-провайдерів зі спрощеної системи оподаткування. Це рішення передбачає, що з 1 жовтня 2024 року інтернет-провайдери, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, повинні перейти на загальну систему оподаткування. 

Таке рішення викликане прагненням ДПС забезпечити більш жорсткий контроль за оподаткуванням у цій сфері, оскільки вважається, що багато малих і середніх провайдерів використовують спрощену систему начебто для уникнення сплати податків. Це може призвести до підвищення вартості інтернет-послуг для споживачів, оскільки провайдери будуть змушені підвищити тарифи для покриття своїх витрат.

«Галузь доволі багата, а в умовах, коли через часті знеструмлення вона залишається працювати стабільно – вона має додаткові переваги та, відповідно, зростання виручки», - такі думки наприкінці липня цього року озвучив вголос нардеп Данило Гетманцев, який ініціював тиск на інтернет-компанії. 

Така ініціатива матиме наслідки:

  • провайдери, які зараз сплачують 5% від обороту, будуть змушені перейти на загальну систему оподаткування, де ставка складе 18% від прибутку плюс 20% ПДВ;
  • для малих компаній, які працюють на межі прибутковості, такі зміни можуть стати критичними. Багато з них можуть не витримати підвищеного фінансового тиску та будуть змушені закритися. Це означатиме, що клієнти таких компаній, які переважно знаходяться у прифронтових та віддалених районах України, опиняться без доступу до зв’язку та актуальних новин;
  • ті, хто виживуть, будуть змушені підвищити ціни на свої послуги, щоб компенсувати нові податкові витрати. А це вплине на доступність інтернету для споживачів;
  • зростання податкового навантаження може призвести до скорочення інвестицій у розвиток мереж і технологій, а це погіршить якість послуг;
  • скасування спрощеної системи оподаткування може призвести до закриття малих провайдерів. Це створить умови для монополізації ринку великими гравцями, які контролюватимуть більшу частину абонентської бази.

Наразі, інтернет-провайдери пропонують збільшити сплату єдиного податку, що принесе до бюджету ті ж самі кошти, що й перехід на загальну систему оподаткування. Але поки що влада на цю пропозицію не погодилася.

Гетманцев проти Податкового кодексу

За словами народної депутатки Ніни Южаніної, сфера електронних комунікацій - це ще одна галузь, яку може знищити нардеп Гетманцев.

«Бо для нього малий бізнес — ворог. На жаль, люди з таким мисленням сьогодні ламають економіку країни…», - написала в соцмережі Ніна Южаніна.

За її словами, прямої заборони інтернет-провайдерам перебувати на спрощеній системі оподаткування Податковий кодекс (ПКУ) не містить. Тому мав би діяти принцип - «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Проте чиновники діють за своїми правилами.

Нардеп Ніна Южаніна нагадала ст. 8 Конституції України, в якій йдеться що «дозволено все, що прямо не заборонено законом».
Нардеп Ніна Южаніна нагадала ст. 8 Конституції України, в якій йдеться що «дозволено все, що прямо не заборонено законом».

«Податківці визнають, що норми ПКУ на сьогодні не визначають видів діяльності, що виокремлюють певну групу платників у сфері електронних комунікацій, які мають право на застосування спрощеної системи оподаткування», - прокоментувала представниця парламенту відповідь на свій запит від податкової щодо інтернет-провайдерів.

Але в ДПС також відповіли, що вони лише проводять роз’яснювальну роботу з провайдерами, а всі «камені» варто кидати у бік Мінфіну. Нібито заборона інтернет-провайдерам бути платниками єдиного податку узгоджена з Міністерством фінансів.

Сьогодні за інтернет, а завтра його нет: як податкова вбиває інтернет-провайдерів в Україні 2

 

Тим часом на сайті Кабміну триває збір голосів під петицією зупинити Гетманцева у його бажанні «общипати гуся» та залишити українців без якісного та доступного інтернету. 

На момент підготовки матеріалу ініціативу підтримали 21 тисяча 600 українців. Для того, щоб на заклик відреагував прем’єр-міністр Денис Шмигаль, потрібно зібрати 25 тисяч голосів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube