Євробаскет-2022: збірна України в останньому матчі групового етапу поступилась Хорватії

Зустріч приймав спорткомплекс «Медіоланум Форум» у Мілані

Чоловіча збірна України зіграла заключний матч групового етапу чемпіонату Європи з баскетболу. Завдяки трьом перемогам у попередніх поєдинках збірна України забезпечила собі вихід у плей-оф. Зустріч зі збірною Хорватії безпосередньо впливала лише на підсумковий розподіл місць у групі. У разі перемоги Україна залишалась другою, а у разі поразки з великою різницею в рахунку могла опуститися на четверту сходинку турнірної таблиці.

У четвер, 8 вересня, чоловіча баскетбольна збірна України провела матч групового раунду чемпіонату Європи. Перед поєдинком з Хорватією збірна України посідала друге місце у групі С і прагнула зберегти за собою таку високу позицію.

Хорватія: Сімон, Богдановіч, Зубач, Шаріч, Сміт, Мавра, Хезоня, Матковіч, Рамляк, Пркачін, Перковіч, Гнжидіч.

Україна: Бобров, Близнюк, Герун, Пустовий, Санон, Лень, Зотов, Михайлюк, Скапінцев, Сидоров, Ткаченко, Лукашов.

Перебіг матчу

Лукашов відкрив рахунок у зустрічі, на що хорвати відповіли влучним дальнім кидком. Хорватія повела +4, але Україна швидко наздогнала суперника. Наприкінці шостої хвилини вже українці випереджали Хорватію на 3 очки. А завершилась перша чверть за рівного рахунку – 21:21.

Другу чверть збірна Хорватії почала з ривку 5:0 і продовжила йти у відрив. Перші очки у другій десятихвилинці українці здобули при рахунку 30:21 на користь суперників. За 4 хвилини до перерви українці програвали вже 12 балів. Збірна України додала у швидкості і почала скорочувати відставання. Але першу половину все одно програла – 42:45.

Після перерви  Близнюк повернув збірній України статус лідера. До середини третьої чверті Хорватія здобула перевагу у три бали. За 30 секунд до кінця третьої десятихвилинки Бобров закинув з-за дуги і зробив +2 для збірної України. Але хорвати встигли рахунок зрівняти. За підсумками тридцяти хвилин жодна з команд не мала переваги – 67:67.

На початку заключної чверті Україна відірвалась на 4 бали. У Санона пішли дальні кидки, що дозволяло збірній України утримувати лідерство. Але потім українці припустилися кількох помилок поспіль. Хорвати скористались ситуацією і відірвались на 7 очок. За хвилину до кінця основного часу матчу Україна програвала з різницею у 5 балів. Хорватія зіграла надійно і перемоги з рук вже не випустила.

Не зважаючи на поразку Україна зіграє у 1/8 фіналу чемпіонату Європи. Суперником української команди визначиться пізніше, по завершенні всі матчів ігрового дня.

• Хорватія — Україна 90:85 (21:21, 24:21, 22:25, 23:18).

Матчі 1/8 фіналу чемпіонату Європи пройдуть 10 і 11 вересня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор розповідав про перемогу «Шахтаря» над РБ «Лейпциг». Також ми повідомляли результати поєдинків першого туру Ліги чемпіонів, зіграних 6 та 7 вересня.