Євробаскет-2022: збірна України перемогла Італію

Поєдинок приймав спорткомплекс «Форум ді Ассаго».

Чоловіча збірна України зіграла третій матч на Євробаскеті. Українські баскетболісти вже здобули дві перемоги. Третім суперником збірної України на груповому етапі чемпіонату Європи стала збірна Італії. Італійці вважались одним з претендентів на чемпіонство, але програли Україні.

У понеділок, 5 вересня, чоловіча баскетбольна збірна України продовжила виступи на чемпіонаті Європи. Після перемог над збірними Великої Британії та Естонії збірна України вийшла у лідери групи С. Проте матчі з найсильнішими суперниками у українських баскетболістів ще попереду. Першим випробуванням для збірної України став матч проти збірної Італії.

Склади команд.

Україна: Бобров, Близнюк, Герун, Пустовий, Санон, Лень, Зотов, Михайлюк, Скапінцев, Сидоров, Ткаченко, Лукашов.

Італія: Бальдассо, Біліга, Датоме, Манньйон, Меллі, Пайола, Полонара, Річчі, Спіссу, Тессіторі, Тонут, Фонтеччо.

Перебіг поєдинку.

Збірні України та Італії не так давно зустрічались між собою у матчі відбору до чемпіонату світу. У тому поєдинку українці лідирували з різницею в 11 очок. Але провальна третя чверть нівелювала всі зусилля українських баскетболістів. В підсумку Італія перемогла з рахунком 97:89.

У матчі чемпіонату Європи перші очки заробила збірна Італії. Ну а перші бали в актив збірної України приніс Олексій Лень. Команди йшли досить рівно - на 5-й хвилині зустрічі збірна Італії вигравала 7:6. Протягом наступної хвилини італійці збільшили свою перевагу до семи очок. Перша десятихвилинка завершилась з рахунком 16:21 на користь збірної Італії.

Друга чверть розпочалась з влучного дальнього кидка у виконанні Санона. У наступній атаці  Сидоров вивів збірну України вперед. Італійці дуже швидко повернули собі лідерство та відірвались на 10 очок. Треба відзначити, що гра проходила цілком коректно. За 8 хвилин команди на двох заробили лише три фоли. Тим часом  Україна скоротила відставання до двох очок. А на перерву команди пішли при рахунку 42:38 на користь італійської збірної.

Перевага збірної Італії в 4 очки трималась у перші хвилини другої половини матчу, до поки Санон рахунок не зрівняв.  Рівним рахунок був і на 9-й хвилині третьої чверті, і на початку четвертої. Санон і Герун зробили +4 вже для України. В середині четвертої десятихвилинки перевага України складала вже 11 очок. Українці старались використовувати весь відведений на атаку час. За дві хвилині до закінчення четвертої чверті збірна України вела +14. Італія з останніх сил намагалась не розчарувати власних вболівальників і врятувати матч, але невдовзі змирилась з поразкою.

• Україна — Італія 84:73 (16:21, 22:21, 19:15, 27:16).

Свої наступні матчі збірна України проведе 6 та 8 вересня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор розповідав про перебіг матчу 1/8 фіналу чемпіонату світу з волейболу між збірними Нідерландів і України. Також ми розповідали про оприлюднення головним тренером збірної України розширеного списку гравців на матчі Ліги Націй УЄФА.