ЄСВ для ФОП залишиться на рівні 22 % від мінімальної зарплати
З 1 січня 2025 року в Україні змінилися правила сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Відповідні зміни передбачені Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та застосовуються виключно до звітного (податкового) періоду – 2025 рік.
Що змінилося:
Збільшено максимальну базу нарахування ЄСВ. Вона становитиме 20 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Зупинено норму щодо звільнення від сплати ЄСВ для деяких категорій платників:
Вищевказані платники податків за 2025 рік мають сплатити ЄСВ за себе на загальних підставах.
ЄСВ залишиться на рівні 22 % від мінімальної зарплати. Наприклад:
Абзацом тридцять другим пункту 3 Прикінцевих положень Закону про Державний бюджет України встановлено, що на 2025 рік зупиняється дія пункту 4 частини першої статті 1 в частині розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та пункту 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
До 20 лютого всі підприємства та фізичні особи – підприємці, які виплачують доходи фізичним особам мають подати звіти за січень 2025 року за новою формою.
На вебпорталі ДПС розміщено нові форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, які набрали чинності 6 лютого 2025 року. Завантажити нові форми Податкового розрахунку та додатки можна за посиланням. Відтепер звітність із ПДФО та ЄСВ щомісячна.
Подавати розрахунок потрібно:
Звертаємо увагу, подаються за новою формою:
Нова форма була затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 30 січня 2025 року № 53 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 січня 2025 року № 39», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 січня 2025 року за №164/43570. Зміни внесено також в Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків–фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
Нагадаємо, що восени 2024 року було прийнято зміни до Податкового кодексу України та інших законів у контексті забезпечення бюджетної збалансованості під час воєнного стану, якими, зокрема змінено податковий період для подання податкового розрахунку сум ПДФО та ЄСВ з квартального на місячний. З 2025 року податковий розрахунок подаватиметься щомісяця, протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця.
Нова форма звіту змінює його структуру та відтепер включатиме основний розрахунок і декілька додатків:
Запровадження нової форми об'єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ з щомісячним поданням сприятиме більш ефективному контролю за надходженнями до бюджету та спростить процес звітування для платників податків, вважають в Міністерстві фінансів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.