Ці форми дадуть можливість платникам визначати зобов’язання військового збору та суми мінімального податкового зобов’язання у відповідності з останніми змінами до Податкового Кодексу України
У 2025 році платники єдиного податку подають оновлені форми податкових декларацій, які включають нові розділи для визначення зобов’язань військового збору та розміру коефіцієнта і граничної суми мінімального податкового зобов’язання. 17 листопада Мінфін оприлюднив нові форми податкових декларацій.
Затверджено форми наступних декларацій:
Нові форми податкових декларацій затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 січня 2025 року № 57 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 14 лютого 2025 року за № 232/43638. Ці форми дадуть можливість платникам визначати зобов’язання військового збору та суми мінімального податкового зобов’язання у відповідності з останніми змінами до Податкового Кодексу України.
Нагадаємо, що законами України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» та від 04 грудня 2024 року № 4113-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», встановлено:
Обов’язок сплати військового збору з 01 січня 2025 року:
У частині розрахунку мінімального податкового зобов'язання (МПЗ):
Нагадаємо, що військовий збір з 01 січня 2025 року становить:
Обов'язок сплачувати військовий збір для ФОП 1—4 груп діятиме з 1 січня 2025 року до 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан.
З 1 березня 2025 року підприємства, що здійснюють платіжні операції, повинні видавати фіскальні чеки за оновленою формою. Зміни внесені наказом Міністерства фінансів України. Про це повідомляє Державна податкова служба.
У фіскальних чеках виключені реквізити:
Додано реквізити:
До 1 березня 2025 року можна використовувати старі форми чеків на програмних РРО та касових апаратах, які зареєстровані у Держреєстрі РРО. Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів внесено наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13», зі змінами.
Реєстратор розрахункових операцій (РРО) мають використовувати більшість фізичних осіб-підприємців. Якщо за законом ФОП повинен встановити пристрій, але не зробив цього, йому загрожує штрафна санкція. Проте деякі представники бізнесу звільненні від такого обов’язку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.