Президент України зауважив, що наша держава зробила все, щоб не давати жодного шансу державам блокувати початок переговорів про вступ до Євросоюзу
Позитивне рішення щодо початку переговорів про вступ України до ЄС продемонструє стійкість країн-членів блоку. Адже росія встигла натиснути на деякі держави Європи. Тому відсутність позитивного результату щодо України означатиме, що путін наклав вето на це рішення.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стере. Журналісти поцікавилися у Зеленського, чи має Україна "план Б" на випадок, якщо країни ЄС не ухвалять позитивного рішення щодо початку переговорів про вступ. Відповідаючи на питання, президент наголосив, що 99 країн підтримують Україну на її шляху до євроінтеграції, адже наша країна виконала всі вимоги Єврокомісії.
Очільник держави також додав, що Україна була дуже конструктивна у своїх кроках. Проте він визнав, що є блокування вступу з боку Угорщини. Зеленський наголосив, що позитивне рішення щодо початку переговорів про вступ є лише питанням стійкості країн ЄС.
"Україна зробила все, щоб не давати жодного шансу тій чи іншій державі блокувати початок переговорів. Тут питання тільки стійкості країн ЄС, тому що в цьому році у росії не було жодної перемоги, вони нічого не змогли зробити, не змогли окупувати жодного села, я вже не говорю про міста. Нічого вони не змогли зробити", - заявив Зеленський.
Водночас президент заявив, що росія не витрачала час. Поки Україна виконувала вимоги на шляху до євроінтеграції, у Кремлі працювали з різними країнами, й не лише Європи, а на багатьох континентах. Президент додав, що росія почала тиснути на них, а тому відсутність позитивного результату щодо України означатиме лише одне: "путін наклав вето на це рішення".
Вже у четвер, 14 грудня, розпочнеться саміт лідерів країн Європейського Союзу в Брюсселі, на якому планують обговорити рішення про початок переговорів щодо вступу України. Він триватиме два дні - 15 грудня також.
Зазначається, що усі "домашні завдання" для початку перемовин Київ уже виконав. Зокрема, прийнято скандальний закон про нацменшини, на якому дуже наполягала Угорщина.
Наразі існує реальна загроза того, що початок переговорів про вступ буде зірвано з боку Угорщини. Сході погрози робили й в Словаччині, проте зрештою премʼєр-міністр країни Роберт Фіцо заявив, що все ж підтримає початок переговорів про вступ нашої держави до ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.