"Це не базар": Люксембург різко відповів Орбану на критику вступу України до ЄС

Голова МЗС Люксембургу Бетель нагадав, що Угорщина сама не була достатньою багатою для вступу до Євросоюзу у 2004 року, тому позиція Будапешта стосовно Києва у цьому питанні є нікчемною

Люксембург, Угорщина
Бетель закликав не забувати про солідарність та демократичні цінності

Очільник МЗС Люксембургу Ксавʼє Бетель заявив, що Угорщина має памʼятати, у якому стані сама приєднувалась до ЄС у 2004 році. За словами дипломата, якби Євросоюз зважав на економічний фактор, як це робить Будапешт стосовно вступу України до союзу, угорська держава в теперішній час не стала б членом блоку. Бетель також нагадав урядові Угорщини, що питання європейської інтеграції України не можна перетворювати на "базар".

Люксембурзький міністр зазначив, що у цьому питанні потрібно не забувати про такі речі, як солідарність та демократичні цінності. І якщо Угорщина збирається накласти вето на початок переговорів стосовно вступу України ЄС, вона має це обґрунтувати. Про це у вівторок, 12 грудня, пише "Радіо Свобода".

"Якби, коли Угорщина йшла до членства, ми запитували, чи була Угорщина достатньо багатою, щоб стати членом Європейського союзу, можливо, Угорщина сьогодні не була б членом. Це також про солідарність, щоб отримати потенційні переваги від партнерів, і про демократичні цінності. Ми не на базарі, щоб торгуватися. Ми не встановлюємо ціни", - сказав Бетель, прибуваючи на підготовче до саміту лідерів ЄС засідання міністрів.

Як зазначає видання, голови МЗС країн-членів ЄС вже другий день поспіль зустрічаються у Брюсселі у рамках підготовки до саміту лідерів блоку. Він має відбутися вже 14-15 грудня. На саміті лідери ЄС мають ухвалити рішення щодо початку переговорів з Україною про членство ЄС. Також на порядку денному - рішення щодо євроінтеграції ще девʼяти країн, зокрема, Молдови, Грузії та інших.

Україна прямує до ЄС: Орбан проти

Нещодавно угорський лідер Віктор Орбан видав чергову порцію антиукраїнських заяв. За словами прем'єр-міністра Угорщини, наразі вступ України до ЄС не відповідає інтересам його держави. Згоди щодо цього питання годі й чекати, тож Будапешт пропонує просто не виносити це питання на майбутньому саміті лідерів ЄС.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби в Брюсселі обговорюється варіант, коли зняти угорське вето не вдасться. Однак що робитимуть лідери ЄС у такому випадку наразі невідомо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube