ЄС планує покарати Росію за застосування хімічної зброї в Україні - Reuters

Також обговорюється комплекс заходів, який додасть до санкційного списку 25 юридичних та фізичних осіб, підозрюваних у порушенні прав людини

Санкції проти РФ
ЄС обговорює санкції щодо осіб, причетних до застосування хімічної зброї в Україні. Колаж: Інформатор

Євросоюз обговорює запровадження обмежень проти осіб, причетних до застосування хімічної зброї в Україні. Це відбувається у рамках 17-го пакета санкцій проти Росії. Європейська комісія пропонує перелік із 15 юридичних та фізичних осіб, пов'язаних з гібридними загрозами та тих, кого підозрюють у використанні хімзброї.

Про це повідомляє Reuters. Водночас обговорювався і третій комплекс заходів, що додасть до санкційного списку 25 юридичних та фізичних осіб, яких підозрюють у порушенні прав людини.

За даними видання, у пропозиції Єврокомісії згадується перелік із 15 юридичних та фізичних осіб, що пов'язані з гібридними загрозами з боку Росії. Також ідеться про підозрюваних у застосуванні хімічної зброї на території України. 

Водночас джерела агентства зазначають, що ЄС може внести до списку обмежень російську нафтову компанію "Сургутнефтегаз". Саме на неї Сполучені Штаті наклали санкції у січні 2025 року в межах широкомасштабних заходів проти енергетичної торгівлі Росії.

Санкції проти РФ

Європейська комісія фіналізувала пропозицію щодо 17-го пакета санкцій проти Росії. У 17-му пакеті санкцій ЄС планує зосередитись на експортному контролі, "тіньовому флоті" та третіх країнах, які сприяють війні РФ. Водночас Європа залишає шпарину для Японії, продовживши виняток для російського проєкту "Сахалін-2". Як повідомляє Reuters із посиланням на трьох європейських дипломатів, новий пакет передбачає:

  • розширення експортного контролю над товарами подвійного призначення та високих технологій;
  • санкції проти понад 50 фізичних і юридичних осіб, зокрема п’ятьох - у Китаї;
  • обмеження проти 31 компанії, які сприяють російським військовим або обходять обмеження;
  • додавання понад 100 суден російського "тіньового флоту" до чорного списку.

Паралельно, Франція закликає до координації санкцій ЄС зі США. Американська сторона вже подовжила заборону для російських суден на вхід у порти, а також розглядає ініціативу сенатора Ліндсі Грема про 500% мита для країн, що торгують із Росією. Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак вже привітав законодавчу ініціативу сенатора Ліндсі Грема щодо запровадження нових санкцій проти Росії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube