У сфері енергетики, зокрема, були введені санкції на імпорт російського вугілля, нафти та нафтопродуктів
За три роки діяльності санкційної групи Макфола-Єрмака було створено низку ініціатив, які значно посилили міжнародний тиск на Росію. Група розробила три плани дій та сформулювала 18 окремих рекомендацій, які стали базою для ухвалення рішень про санкційні обмеження проти РФ. Протягом цього часу були запроваджені санкції проти енергетики та банківської системи РФ, а також низка індивідуальних обмежень.
Як повідомив голова ОП Андрій Єрмак, результати роботи групи проявилися в кількох стратегічно важливих напрямках: санкціях в енергетиці, обмеженнях для російських банків, індивідуальних санкціях.
У енергетичному секторі були запроваджені заборони на імпорт російського вугілля, нафти та продуктів її переробки. Також накладено обмеження на діяльність великих компаній, таких як "Газпромнефть", "Лукойл" і "Сургутнефтегаз". Додатково заблоковано операції "тіньового флоту" та низки російських нафтотрейдерів, зокрема "Совкомфлот" та "Роснефтефлот".
Фінансова система Росії також зазнала значного удару: понад 20 ключових банків були відключені від міжнародної платіжної мережі SWIFT. Замороження державних активів стало важливою тактикою для ослаблення її економічної стабільності. Доходи від заморожених активів спрямовувалися на підтримку України через спеціальний механізм ERA.
На рівні персональних санкцій до списків внесли олігархів, високопосадовців, пропагандистів і політиків, а також їхні сім’ї. Крім того, були введені обмеження проти основних державних підприємств Росії, таких як "КАМАЗ", "РЖД" та "Росатом".
Група Макфола-Єрмака продовжує працювати, зосереджуючи зусилля на розробці нових механізмів санкційного впливу. Вона стала провідною платформою для формулювання глобальних санкційних стратегій, об’єднуючи найкращих експертів з різних країн світу.
Інформатор повідомляв, що міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок, 24 лютого, як і очікувалося, схвалили 16-й пакет санкцій проти Росії. Обмеження наклали, зокрема, на банки та фінансовий сектор РФ, тіньовий флот, алюміній, видобуток нафти та газу, торгівлю, будівельну сферу. Також в Європі заборонили російські провладні ЗМІ.
Нагадаємо, що Будапешт наполягає на перегляді санкційного списку ЄС та гарантіях щодо транзиту російського газу через Україну, перш ніж схвалити чергове продовження обмежень. Угорська сторона хоче домогтися виключення восьми осіб зі списку санкцій. Але конкретні імена європейські дипломати не розголошують через конфіденційність переговорів.