Єрмак звинуватив "декого" у масштабуванні корупції в Україні - Шабунін відповів, що проблема не в цьому

Читать на русском

В Офісі президента відзначають успіхи України у боротьбі з корупцією, Шабунін вважає, що влада робить недостатньо

Читать на русском
Віталій Шабунін, Андрій Єрмак, Офіс президента
Шабунін заявив Єрмаку, що ніхто не "масштабує" проблему корупції, просто її потрібно вирішувати

В Офісі президента відзначають успіхи України у боротьбі з корупцією, Шабунін вважає, що влада робить недостатньо

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна не є найкорумпованішою країною світу. Він наголосив, що партнери хвалять країну за успіхи у боротьбі з корупцією, проте "деякі люди навмисно масштабують проблему", чим допомагають росіянам. Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін заперечив, що окупантам допомагає саме влада, яка покриває корупціонерів.

Єрмак у Telegram поскаржився, що боротьба з корупцією в Україні часто підміняється маніпуляціями і роботою "виключно у власних інтересах".

"Корупція існує всюди, і для боротьби з нею в нас створена велика антикорупційна інфраструктура. Але деякі люди навмисно масштабують проблему, бо інакше може втрачатись сенс їх роботи. Таким чином допомагаючи росіянам, які інвестують мільйони в просування на заході наративу "Україна - найкорумпованіша держава", - зазначив голова ОП.

Єрмак натякнув, що слід знайти "баланс між правдою і державними інтересами" з одного боку та "власними, заради проектів" - з іншого, та висловив думку, що зазвичай, для багатьох людей, які займаються поширенням тез про "Україну - найкорумпованішу державу", мова точно не йде про інтереси країни. 

Скріншот: Telegram Андрія Єрмака

Єрмак не уточнив, кому присвячено допис. Однак він з'явився після публікації у виданні Politico статті про українських розслідувачів та антикорупціонерів, які переконані, що влада використовує свої повноваження для призову людей на військову службу, щоб залякати журналістів та змусити їх замовкнути. Героями матеріалу, які заявили про випадки такого тиску, стали Євген Шульгат ("Слідство.Інфо"), Юрій Ніколов ("Наші гроші"), Віталій Шабунін (Центр протидії корупції)) та Олександр Саліженко (Рух ЧЕСНО).

Шабунін, незважаючи на те, що пост був присвячений "таємничому комусь, хто масштабує корупцію", а не йому особисто, вирішив відповісти голові ОП. Він погодився, що Україна не є найкорумпованішою країною світу. Але заявив, що Єрмак помилився адресатом. 

"Але помиляється голова офісу Зеленського в головному - адресаті свого звернення. Найбільше з пропагандистським наративом про супер-корумповану Україну росіянам допомагає… влада, яка покриває виявлених суспільством схемарів. Як це було з Резніковим, якого після скандалу з “яйцями по 17 грн” влада тримала на посаді ще сім місяців. Або як це зараз відбувається з головою Антимонопольного комітету, який не може пояснити 70 млн статків, і якого направляють одним із переговорників про вступ України в ЄС", - переконаний він.

На думку антикорупціонера, "зважаючи на усю владу Єрмака", сьогодні голова ОП впродовж години може вирішити "усі ці (та купу інших) проблем", якими ворожа пропаганда точно скористається проти України.

Скріншот: Telegram Віталія Шабуніна

Подробиці справи Шабуніна

Командування Сил тероборони зверталося до Державного бюро розслідувань з проханням притягнути до кримінальної відповідальності командира військової частини, де "служив" антикорупціонер Віталій Шабунін, за надання тому незаконних відряджень і виплат у розмірі 30 тис. грн. Ці порушення підпадають одразу під дві статті Кримінального кодексу – розтрата майна та перевищення службових повноважень.

За даними ЗМІ, Шабунін з жовтня 2023 року числився бойовим медиком військової частини. Він отримував зарплатню за виконання військових завдань в умовах воєнного стану, але при цьому залишався в Києві. На даний час Шабунін вже переведений з цієї військової частини до Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони.

"Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в правоохоронних органах повідомляло, що найближчим часом Шабуніну нададуть підозри у скоєнні щонайменше двох злочинів. Йдеться про систематичну неявку на військову службу та незаконне використання автомобіля, придбаного за волонтерські кошти для потреб військових. Шабунін стверджує, що звинувачення є спробою дискредитації антикорупційних активістів. За словами антикорупціонера, крім цього, з 1 квітня по 18 червня на різних онлайн-ресурсах було опубліковано понад 300 матеріалів, метою яких було його дискредитувати.

Нагадаємо, що колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун наїхала на українських антикорупціонерів, які до 2022 року їздили до США, де розповідали всім про масштаби корупції в Україні. Завдяки цьому вони отримували гранти на свою діяльність. Велику роль в цьому, зокрема, відіграв голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. В результаті його заяв та заяв інших активістів, на думку Супрун, зараз західні партнери повільно надають зброю Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

шабунін:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.