Проблема багатьох структур - нардеп пояснив, чому Татарова не звільняють з Офісу президента

Читать на русском

Ярослав Юрчишин заявив, що за дії Татарова відповідає президент, який може звільнити його одним своїм указом

Читать на русском
Олег Татаров
Нардеп Юрчишин розповів, чому Татарова можуть залишати в ОП. Колаж: Інформатор

Ярослав Юрчишин заявив, що за дії Татарова відповідає президент, який може звільнити його одним своїм указом

Народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин назвав заступника керівника Офісу президента Олега Татарова “проблемою багатьох структур”. Зокрема, Бюро економічної безпеки, прокуратури та митниці. Втім, за його словами, Банковій він може бути корисний тим, що контролює велику кількість органів.

Про це Юрчишин заявив в інтерв’ю виданню The Page. Водночас каже, відповідальність за дії Татарова лягає на президента Володимира Зеленського, каже депутат.

“Я не розумію, як ми маємо відповідальним за антикорупційну та правоохоронну систему Олега Татарова, який був стовпом МВС за часів Януковича. Громадськість і медіа постійно показує, що люди Татарова – це проблема багатьох структур від БЕБ і митниці до прокуратури, але, видно, Офісу він корисний своєю всеїдністю”, – сказав Юрчишин.

Крім того, додав нардеп, в ОП Татарова можуть розглядати як “професійний громовідвід”, на якого можна перекласти відповідальність за різні проблеми. Водночас відповідальним за самого Татарова він назвав президента Володимира Зеленського, а також зазначив, що голова держави може звільнити його лише одним своїм указом.

“Але ситуація небезпечна, бо даючи всю повноту повноважень президенту, ми жодним чином не впливаємо на команду, яку він формує”, – додав він.

Що відомо про Татарова 

Заступник голови Офісу президента України Олег Татаров обійняв цю посаду у серпні 2020 року за указом президента України Володимира Зеленського. Тоді рішення було різко розкритиковане громадськими діячами, журналістами, а також адвокатами та родичами загиблих Героїв Небесної сотні. Сам же Зеленський заявив, що Татарова не можна вважати "старою владою" лише тому, що він був у МВС за часів Януковича.

У 2020 році стало відомо, що НАБУ розслідує справу стосовно Татарова, яка стосується його можливої причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. В грудні 2020 року також стало відомо, що НАБУ та САП підготували підозру Татарову, але генпрокурорка України Ірина Венедіктова відсторонила прокурорів, які курували цю справу. Після цього громадські активісти провели акцію під Офісом президента з вимогою звільнити з посад Венедіктову, главу ОП Андрія Єрмака та Татарова.

Також Татарова називали одним із тих, хто блокує призначення нового керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Олександра Клименка. Клименко, працюючи у НАБУ, розслідував причетність Татарова до махінацій під час будівництва житла для Нацгвардії. 

Правоохоронний сектор, за який відповідає Татаров в ОП, викликає найбільше питань у міжнародних партнерів. Вони, нагадаємо, незадоволені відсутністю та якістю реформ у правоохоронних органах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.