Найближчими місяцями зусилля будуть зосереджені на тому, щоб гарантії безпеки були реалізовані
Одних лише гарантій безпеки від західних партнерів для встановлення тривалого миру та безпеки в Європі недостатньо. Україна має стати повноправним членом НАТО. Саме тоді можна буде говорити про життя без війни.
Про це йдеться у колонці ексгенсека НАТО Андерса Фога Расмуссена та глави Офісу президента Андрія Єрмака “Як досягти миру через силу в Україні”. Вона опублікована на сайті Project Syndicate.
“Разом з негайною підтримкою союзники України повинні зобов'язатися надавати їй військову техніку та фінансові ресурси стільки, скільки потрібно. Україна вже отримала довгострокові гарантії безпеки від більш ніж 30 країн у рамках Київського договору безпеки, співавторами якого ми є. Тепер настав час довести, що ці гарантії мають силу”, – пишуть у матеріалі.
За словами Єрмака та Расмуссена, їхні зусилля найближчими місяцями будуть зосереджені на тому, щоб гарантії безпеки були реалізовані. Для цього моніториться їхнє виконання, оцінюють нові загрози, а також розставляються акценти на тому, як потреби України узгоджуються з ширшою стратегією оборони Європи.
“Щоб не дати Путіну перемогти, знадобиться більше, ніж гарантії безпеки. Союзникам України слід розширити свою підтримку, здійснивши такі кроки, як навчання українських сил всередині країни та залучення цивільних підрядників або спеціалізованих військових груп для ремонту пошкодженого обладнання на місці. Сусідні союзники могли б створити розширений щит протиповітряної оборони над Західом України, щоб перехоплювати російські ракети та безпілотники, що наближається, тим самим рятуючи життя мирних жителів і дозволяючи Україні передислокувати свої системи протиповітряної оборони на лінію фронту”, – йдеться у колонці.
Ексгенсек НАТО та керівник Банкової зійшлися на думці, що єдиний спосіб забезпечити довгостроковий мир та безпеку в Європі – гарантувати членство України в НАТО. Але мають робити це не на рівні спільних декларацій, а конкретними кроками. Вони застерігають, якщо Україна залишиться у сірій зоні між Росією та Альянсом, це дасть причину для нового витка агресії та насильства.
Після серії масованих ударів РФ 26 серпня посли НАТО зібралися на термінове засідання Ради "Україна-НАТО". Партнери України домовились наростити військову підтримку Києву. Столтенберг тоді вчергове повторив, що Україна отримає всю необхідну для неї техніку та боєприпаси, щоб захиститись від РФ, а міністр оборони України Рустем Умєров, який теж взяв участь у засіданні, поінформував учасників, чого Києву бракує найбільше.
Водночас видання Bloomberg писало, що не всі у НАТО поспішають на допомогу Україні. Журналісти стверджували, що окремі партнери Києва підставляють його у питанні надання систем протиповітряної допомоги. Мовляв, ці ППО партнери не поставили Україні вчасно, як раніше обіцяли. Йшлося про п'ять систем протиракетної оборони, які обіцяли США, Німеччина, Румунія та інші країни, а тепер Києву доведеться зачекати.
Крім того, в Альянсі консолідувалися та ухвалили план тривалої допомоги Україні – на роки. У НАТО хочуть бути впевненими, що ЗСУ здатні захищатись від росіян, і саме для цього передадуть ще €40 мільярдів військової допомоги Києву. НАТО не втомиться й має намір підтримувати Україну довго - аж до повної її перемоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.