Під час засідання Ради Україна-НАТО 28 серпня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс продовжить постачання необхідної техніки та боєприпасів для зміцнення оборонних можливостей України
Після масованої російської атаки 26 серпня, Рада Україна-НАТО провела термінове засідання. На ньому союзники підтвердили свою готовність збільшити військову допомогу для посилення оборони України. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс продовжить постачання необхідної техніки та боєприпасів для зміцнення оборонних можливостей України.
Про це він сказав під час засідання Ради Україна-НАТО 28 серпня. Союзники підтвердили свою рішучість продовжувати посилювати оборонні можливості України.
"Україна щодня перехоплює російські ракети, рятуючи безліч життів. Проте для підтримання оборони країна потребує додаткових поставок та підтримки. Після останньої атаки з боку Росії, країни-члени Альянсу сьогодні (28 серпня) знову підтвердили своє зобов'язання збільшити військову допомогу Україні. Ми маємо продовжувати надавати необхідну техніку та боєприпаси, щоб Україна могла захищатися від російської агресії. Це має вирішальне значення для її здатності продовжувати боротьбу", – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час зустрічі.
Засідання було скликано на прохання України та проводилося на рівні послів. Міністр оборони України Рустем Умєров, який взяв участь у зустрічі через відеозв'язок, доповів про поточну ситуацію на фронті та першочергові потреби України.
Рада Україна-НАТО була створена на саміті Альянсу в липні 2023 року і є форумом для спільних консультацій, ухвалення рішень і координації дій між НАТО та Україною. У засіданнях Ради беруть участь посли країн-членів НАТО та українські офіційні особи. Київ розглядає створений орган у Вільнюсі орган, як ключ до подальшої інтеграції в Альянс.
Щодо останніх новин про допомогу НАТО, стало відомо, що генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг скликав засідання Ради Україна-НАТО на прохання Києва. Зокрема, зустріч відбулася після нещодавніх хвиль важких російських ударів по українському цивільному населенню та інфраструктурі. Попри те, що члени НАТО надали значну підтримку українській протиповітряній обороні, вони віддані подальшому зміцненню оборони України.
Однією з головних тем обговорення на саміті є питання забезпечення військової допомоги Україні від НАТО, особливо в умовах можливого повернення Дональда Трампа до влади в США. Нагадаємо, як слушно зауважував політолог Володимир Фесенко, під час Ради будуть схвалені певні політичні домовленості. Але конкретні рішення будуть ухвалюватись на рівні переговорів з конкретними країнами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.