Єрмак розповів про нові санкції Великобританії та США щодо російського металу

На експорті металів Росія заробляє щорічно понад 40 мільярдів доларів

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак повідомив добрі новини щодо санкційї проти Росії

Велика Британія І Сполучені Штати Америки ввели спільні санкції проти російського металу. Під заборону потрапив імпорт  алюмінію, нікелю і міді, а також реекспорт і послуги для металів, вироблених після 13 квітня. В Офісі президента України зазначили, що Росія втратить на цьому 40 мільярдів доларів. 

Як повідомив у Telegram голова ОПУ Андрій Єрмак, рішення про це виношували півтора року. Група Макфола-Єрмака наполегливо працювала над чим питанням - і тепер є результат. 

"Осінь 2022-го. Тоді ми вперше заговорили про санкції проти російського металу. У ніч на суботу Велика Британія і США заборонили імпорт і деякі послуги щодо алюмінію, нікелю і міді з росії", - написав він. 

За словами Єрмака, заборона стосується імпорту, експорту, реекспорту, а також пов'язаних послуг для металів, вироблених після 13 квітня. Також відтепер заборонено видавати гарантії для цих металів на глобальних біржах й надавати
послуги з придбання в рамках деривативів.

"Основні біржі - Чикаго і Лондон. Група Макфола-Єрмака особливо задоволена", - зазначив Єрмак. 

Експорт металів з Росії становив 40 млрд доларів

Водночас на офіційному сайті уряду Великобританії пишуть, що Сполучене Королівство та США разом оголосили про спільні дії щодо посилення обмеження забороненого експорту російського металу, ввівши  дві найбільші у світі біржі металів під дію існуючих заборон. Повідомляється, що пільні дії Великобританії та США спрямовані на заборону імпорту металу, націленого на 40 мільярдів доларів російського експорту алюмінію, міді та нікелю.

"Лондонська біржа металів (LME) і Чиказька товарна біржа (CME) більше не будуть торгувати новими алюмінієм, міддю та нікелем, виробленими в Росії. Метали є найбільшим експортним товаром Росії після енергоносіїв, хоча їх вартість знижується після вторгнення Росії в Україну", - йдеться у повідомленні. 

Уряд Великобританії зазначає, що у 2022 році вони становили 25 мільярдів доларів, впавши до 15 мільярдів доларів у 2023 році через зусилля G7 та союзників згорнути ринок. Сьогоднішні дії ще більше обмежать здатність Росії заробляти гроші на її експорті металів, що скорочується, завдаючи ще одного удару фінансуванню президентом Володимиром Путіним його незаконної війни в Україні.

"Позбавити Путіна спроможності вести незаконну війну в Україні краще, якщо ми будемо діяти разом з нашими союзниками. Завдяки лідерству Великобританії в цій сфері наші рішучі дії зі США щодо спільної заборони російських металів на двох найбільших біржах не дозволять Кремлю спрямувати більше грошей у свою військову машину", - пояснив Джеремі Хант, канцлер скарбниці Великої Британії. 

Також ситуацію прокоментувала міністр фінансів США Джанет Йеллен. Вона зауважила, що заборона стосується ключових металів, які приносили Росії найбільший дохід, тому нові санкції мають послабити цю країну.

"Наші нові заборони на ключові метали, узгоджені з нашими партнерами у Сполученому Королівстві, будуть і надалі спрямовані на доходи, які Росія може отримати, щоб продовжувати свою жорстоку війну проти України", - сказала Йеллен. 

Шлях до санкцій на метал

Ще рік тому президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден розпорядився ввести 200% мита на російський алюміній та товари з цього металу, який імпортують до США. Також  російський алюміній та супутні товари заборонили у Великій Британії. Ця країна також майже рік не купувала російську мідь. Тепер перелік заборонених металів розширили. 

Нагадаємо, Наприкінці лютого Рада ЄС затвердила  13-й пакет санкцій проти Росії. Усього під обмеження підпали 106 фізичних та 88 юридичних осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube