У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Через 1,5 місяця після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС одне з найбільших водосховищ України перетворилось на пустелю
Каховське водосховище, яке було найбільшим штучним морем України, після підриву російськими загарбниками дамби Каховської ГЕС 6 червня вилилось у русло Дніпра. І його більше не існує.
Через півтора місяці після теракту водосховище перетворилось на пустелю. Відповідне супутникове фото опублікував у своєму Telegram-каналі очільник Офісу президента Андрій Єрмак. Допис до знімку доволі промовистий, хоч і не містить ніяких погроз загарбникам чи вже відомі факти про терор української землі.
"Каховське водосховище після російського теракту", – написав Єрмак.
На знімку видно, що Каховське водосховище повністю обміліло. Залишився лише контур, де колись знаходилась штучно створена водойма. Також видно саму річку Дніпро, кілька притоків та безліч маленьких озер.
Окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС 6 червня. Внаслідок теракту затоплено 80 населених пунктів Херсонської на Миколаївської областей. Міністр МВС України Ігор Клименко заявив, що через руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина.
У Мінагрополітиці розповіли, що через підрив Каховської ГЕС виникнуть проблеми не тільки з водопостачанням у прилеглих населених пунктах. Також затоплення територій, сміттєзвалищ та загибель великої кількості тварин призведе до розвитку різноманітних інфекцій. Ще оголяться токсичні відкладення, які вітер буде розносити на тисячі кілометрів.
Щоб урятувати Херсонщину та не дати їй перетворитись на пустелю, уряд України вже затвердив проєкт по відновленню Каховської ГЕС. Його втілення стане першим кроком до відновлення цього стратегічного об'єкту. Адже відродження аграрної Херсонщини є запорукою продовольчої безпеки не лише України, а й багатьох країн світу.
Раніше Інформатор писав, що на дні водойми знаходять багато артефактів різних епох. Зокрема, там знаходять опори мостів, рештки черепи в касках, фундаменти будинків, колодязів та залишки вулиць.
Також ми публікували інформацію, чи можна звільнити Енергодар наступом через пересохле Каховське водосховище.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.