Чи можна звільнити Енергодар наступом через пересохле Каховське водосховище. Жданов навів три важливі фактори

Читать на русском

Українське військо не зможе дійти на броні через висохле водосховище прямо до Енергодару. Проте і росія також не зможе наступати через цей напрямок. Принаймні, найближчі місяці. Є три причини чому

Читать на русском
Жданов
Протягом місяців Енергодар буде оточений болотами, а напрямок ймовірного наступу буде під вогнем російської артилерії, каже Жданов

Українське військо не зможе дійти на броні через висохле водосховище прямо до Енергодару. Проте і росія також не зможе наступати через цей напрямок. Принаймні, найближчі місяці. Є три причини чому

Українське військо не зможе дійти на броні через висохле водосховище прямо до Енергодару. Проте і росія також не зможе наступати через цей напрямок.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов. Він закликав врахувати три фактори:

  1. тип місцевості,
  2. якість укріплень противника,
  3. методи ведення наступу

1. Історичний "Зелений луг" біля Енергодару дуже довго просихатиме

За його словами, місцевість в районі Енергодару історично складалася з боліт, тож висихати ця територія буде якщо не роками, то точно протягом місяців.

"Це буде в найближчі кілька місяців, а може, навіть років, неможливо. Місцевість, в районі Енергодару, історично мала назву "Зелений луг". Там були болота, ґрунти там були насичені водою. 1955-го збудували греблю, п'ять років наповнювали водосховище. З 1960 року до сьогодні там стояла вода. Якщо навіть на поверхні утвориться скоринка, і навіть якщо піхота зможе пройти, а легкова машина зможе проїхати, то коли піде важка техніка, яка почне розбивати колію, вона там просто загрузне", - розповів експерт.

2. Росія розташувала біля Енергодару артилерію

Території на лівому березі Дніпра в районі Енергодару укріплені російською артилерію, каже експерт. Тож наступ на цьому напрямку може дорого коштувати війську.

"Навіть у районі Нікополя, навпроти Енергодару, русло було завширшки 4 км, коли Каховське водосховище було ціле. Сьогодні воно сильно поменшало, але там зосереджена російська артилерія. Якщо йти на Енергодар, потрібно йти на північ, і там ширина набагато більша – 7-10 кілометрів. І це на відкритій ділянці місцевості під вогнем російської артилерії. Тож навіть за умови, якщо це водосховище підсохне, за вогневими можливостями це коштуватиме для нас дуже дорого", - заявив Жданов.

3. Необхідність захопити плацдарм

Експерт не вважає доцільним таку операцію також і через методи ведення війни. Зокрема, війську треба розгортати плацдарми для продовження наступальних дій. Але робити це під обстрілом ворога — важко. Жданов прогнозує, що у випадку такої наступальної операції російські резерви будуть туди активно підтягуватись.

"Потрібно не просто перейти річище колишнього водосховища, потрібно захопити плацдарм. Викидається десант, який захоплює ділянку місцевості, туди перетягуються передові сили, які допомагають десантові розширити плацдарм, щоб туди зайшли основні сили. Це все буде під вогнем супротивника, весь резерв рашистських військ буде на цій ділянці. Тільки після приходу основних сил починається наступ основних сил на основному напрямі: наносяться головний і допоміжні удари. Така класика. Я думаю, це є недоцільним на сьогодні", - каже Жданов.

При цьому всі зазначені вище фактори працюють в обидві сторони.

"На питання "чи можуть росіяни перебратися на інший берег" - те саме, але у зворотному порядку. Тобто не можуть", - каже експерт.

Що зараз на місці Каховського водосховища

Судячи з супутникових фото, вода пішла майже повністю і водосховище практично перестало існувати. Рівень води сягнув "мертвої точки" і біля Запорізької атомної електростанції, що зробило водозабір неможливим. Аналогічна ситуація і з боку населеного пункту Нікополь, що на Дніпропетровщині.

Тепер на дні водойми знаходять багато артефактів різних епох. Зокрема, там знаходять опори мостів, рештки черепи в касках, фундаменти будинків, колодязів та залишки вулиць. При повному спуску водосховища оголяться токсичні відкладення, які вітер буде розносити на тисячі кілометрів. Також через різке зменшення води у водосховищі відбуватиметься зміна кліматичного режиму регіону. Очікується зменшення опадів, пилові бурі, підйом температури у регіоні.

Нагадаємо, раніше Інформатор публікував супутникові знімки підриву Каховської ГЕС, які показують масштаби затоплення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.