Єрмак назвав умову для мирних переговорів з Путіним: її неможливо виконати

Глава Офісу президента висловив особливу подяку країнам Північної Європи, Балтії та Польщі, які залишаються відданими підтримці України від початку повномасштабної війни

Андрій Єрмак
В Україні заявили, що кордони 23 лютого 2022 року - відправна точка для завершення війни

Україна наполягає на відновленні своїх територій до стану, що був до початку повномасштабного вторгнення. Це головна умова для початку переговорів із Путіним, вважає голова ОП Андрій Єрмак. Він відзначає, що ця умова зафіксована у Формулі миру президента Зеленського, яку підтримують США та Європа. 

На думку Єрмака, яку він висловив у коментарі виданню Dagens Indystry, ключовим завданням для всіх є завершення війни та відновлення стабільного миру в Європі.

"Плідні переговори можливі лише тоді, коли всі протиборчі сторони мають бажання припинити війну. Крім того, ситуацію необхідно повернути принаймні до стану 23 лютого 2022 року. Це було б відправною точкою для подальшого врегулювання, оскільки смуга України була окупована до цієї дати. Але Росія не виявляє жодних ознак такої готовності, оскільки продовжує ескалацію", - зазначив голова Офісу президента.

19 листопада 2024 року виповнилося рівно 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це 1000 днів втрат, руйнувань і боротьби, але також героїзму, стійкості й міжнародної солідарності.

"Ми високо цінуємо непохитну підтримку наших партнерів. Країни NB8 (Nordic and Baltic states - ред.) і Польща, як справжні союзники, підтримують Україну від самого початку війни, допомагаючи як гуманітарно, так і військово. Окрему подяку висловлюємо Швеції за ефективне лідерство у форматах NB8 та N5. Також Україна сподівається на активну позицію Польщі в просуванні європейської інтеграції України під час її головування в Раді ЄС у 2025 році", - додав Єрмак.

Президент Зеленський пропонує "План перемоги", реалізація кроків якого може завершити війну вже у 2025 році. План передбачає:

  • Надання Україні запрошення до НАТО.
  • Збільшення військової допомоги без обмежень у використанні зброї.
  • Розробку пакета засобів стримування, які не пов’язані з ядерною зброєю.
  • Забезпечення доступу партнерів до критичних ресурсів України.
  • Заміщення військових контингентів США українськими силами в Європі.

Росія не демонструє готовності до припинення війни. Натомість вона продовжує нарощувати ескалацію: від залучення військових КНДР до обстрілів мирних міст гіперзвуковими ракетами. У відповідь міжнародна спільнота має діяти жорстко, посилюючи санкції та збільшуючи військову допомогу Україні.

"Путін розгорнув 11 000 північнокорейських військових до кордону з Україною, з потенціалом збільшити цю кількість до 100 000. Запуск Росією гіперзвукової ракети середньої дальності, здатної нести ядерну зброю, по Дніпру минулого тижня в поєднанні з погрозами Путіна щодо подальших ударів ще раз демонструє, що Москва не зацікавлена ​​в мирі", - визначив Єрмак.

Європі настав час переглянути підходи до власної безпеки. Консолідація зусиль і зміцнення міжнародного права - єдиний шлях до стабільного майбутнього. Сила, підтримана рішучістю, має стати фундаментом нової архітектури безпеки. Не можна дозволити, щоб агресія залишилася безкарною. Лише перемога України відкриє шлях до справжніх переговорів і довготривалого миру, підсумував Єрмак. 

"На кожен російський удар і ядерну загрозу необхідно відповідати з непохитною рішучістю. Посилення режиму санкцій у поєднанні з посиленням військового та цивільного потенціалу України, особливо нашої протиповітряної оборони, повинно відбутися негайно. Підтримка України перед обличчям цих викликів має бути стійкою, тривалою та довгостроковою", - каже Єрмак.

Умова України для переговорів з РФ

Президент України Володимир Зеленський ніколи не говорив про територіальний компроміс на можливих переговорах з РФ. І зараз про це також не йдеться попри нібито зростаючу популярність цієї ідеї серед партнерів України. Щоб розпочати переговори, необхідно повернутися до ситуації 23 лютого 2022 року. Відповідну заяву зробив глава Офісу президента Андрій Єрмак в оприлюдненому 27 жовтня інтерв'ю Corriere Della Sera.

При цьому заступник командира 3-ї ОШБр Жорін зазначив, що Росії потрібні не мирні переговори, а капітуляція України. Зараз, коли рсіяни поступово просуваються на фронті, Максим Жорін взагалі не бачить сенсу для Росії сідати за стіл переговорів.

Також поступово зростає і підтримка мирних переговорів з РФ серед українського населення. Це стало відомо завдяки результатам нещодавнього соціологічного опитування Центру Разумкова. Відповідно до результатів опитування у вересні 2024 року 35% громадян вважають переговори з Росією дієвим способом досягнення миру, це більше на 14% у порівнянні з вереснем 2023 року. Однак 48% населення ставляться негативно до цього. Вже у листопаді 64% українців підтримали переговори з Росією. Це рекордний показник. За даними Центру соціального моніторингу, більшість українців не бачать повернення кордонів 1991 року головною метою війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube