Шольц заблокував кандидатуру Урсули фон дер Ляєн на посаду генсека НАТО: чому та яких ще кандидатів розглядають

Німеччина блокує кандидатуру фон дер Ляєн на посаду Генсека НАТО

Олаф Шольц та Урсула фон лер Ляєн
Боротьба за посаду Генсека НАТО триває

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не схвалює ідею призначення президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн на посаду генсека НАТО. Ймовірно, таке рішення пов'язане з політичними розбіжностями. Шольц належить до партії, яка є опозиційною до партії фон дер Ляєн.

Як пише Welt, ще минулого року держсекретар США Ентоні Блінкен висунув кандидатуру фон дер Ляєн на цю посаду перед президентом Джо Байденом. Однак Шольц виступив проти цього рішення. Також варто відзначити, що Шольц виражає обурення стосовно ставлення фон дер Ляєн до росії. Він вважає це ставлення надто критичним.

Високопосадовці ЄС і дипломати у коментарі Welt зазначили, що Шольц вважає посаду генсека НАТО надто важливою, щоб віддати її християнському демократу з Німеччини (опозиція до партії Шольца). Інші джерела вказують, що раніше розглядалася можливість призначення жінки на посаду генсека НАТО.

Нагадаємо, що чинний генсек НАТО Єнс Столтенберг планує покинути посаду. Втім, конкретних претендентів на цю посаду не було визначено. Видання також додає, що раніше на посаду генерального секретаря НАТО планували призначити жінку.

Хто ще претендує на посаду генсека НАТО

Наприкінці жовтня минулого року прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що був би зацікавлений у тому, щоб змінити Єнса Столтенберга на посаді генсека НАТО. Також Столтенберга може замінити міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. 

Голова уряду Естонії Кая Каллас восени 2023 року повідомляла, що готова змінити Йєнса Столтенберга на посаді генерального секретаря Північноатлантичного альянсу. На цій посаді політик пообіцяла зосередитися на допомозі Україні в конфлікті з росією, продовжити стратегію зі стримування Китаю і своєчасно реагувати на інші загрози, що виникають. Раніше Каллас виступала проти перемир'я між Києвом та москвою, оскільки це не відповідає інтересам Європи.

Радник Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що всі перераховані кандидати говорять про свою проукраїнську позицію. Він не думає, що відбудуться якісь кардинальні зміни в НАТО.  

Політолог Андрій Золотарьов оцінює візит заступниці держсекретаря США Вікторії Нуланд До Києва і висловлює свій прогноз. Попри авторитет головкома ЗСУ, важливі рішення залишаються у сфері політичної влади. Як це вплине на події далі? Дізнайтеся більше, долучившись до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube