Єрмак: Безпекова угода України з США має працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем

Керівник ОП провів нараду щодо підготовки угоди про гарантії безпеки зі Штатами. Текст проєкту документу очікується вже після наступного раунду переговорів

США, Єрмак, безпекова угода
Наразі було укладено девʼять безпекових угод

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів нараду щодо підготовки безпекової угоди України та США. За словами очільника ОП, цей пакет домовленостей має бути взірцевим та поєднає найкращі сторони угод, які раніше були підписані з іншими державами-партнерами. Українська влада провела для цього вже два раунди переговорів з Вашингтоном.

У майбутньому очікується ще один етап перемовин. Він дозволить наблизитись до формування тексту проєкту документа. Про це Єрмак повідомив у своєму телеграм-каналі у середу, 17 квітня.

"Ця угода має бути взірцевою: враховувати реальні можливості США та найкращі елементи вже підписаних Україною безпекових угод. Обговорили основні елементи майбутнього документа, сильні сторони вже укладених дев'яти двосторонніх безпекових угод", - йдеться у повідомленні.

Також під час наради учасники обговорили подальші кроки після того, як Конгрес США ухвалить рішення про військову допомогу Україні. Крім цього Єрмак зазначив, що майбутня угода має працювати не гірше, ніж меморандум про співпрацю між США та Ізраїлем. Ефективність цих домовленостей була підтверджена під час відбиття нещодавньої атаки Ірану на Єврейську державу, додав керівник ОП.

Україна підписує угоди про гарантії безпеки з країнами-партнерами

11 квітня Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду. Рига буде надавати Києву військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Також держава допомагатиме, зокрема, у розмінуванні, безпілотних технологіях та у питання вступу в НАТО.

Перед цим Україна підписала відповідні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією. Очікується, що угода з США буде укладена до саміту НАТО, який відбудеться у липні-2024.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube