Іспанія та Україна можуть вже незабаром підписати двосторонню безпекову угоду
Чергова країна Європи, яка почала обговорення підписання з Україною безпекової угоди – це Іспанія. Угода з Іспанією матиме низку особливостей у порівнянні з іншими подібними договорами. Безпекові двосторонні угоди між Україною та європейськими країнами підписуються на виконання декларації G7.
Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, який проводив черговий раунд переговорів щодо безпекової угоди, не став розкривати, які саме особливості це будуть у порівнянні з іншими угодами. Проте пояснив, що це пов'язано із тісними відносинами Іспанії з деякими важливими країнами в усьому світі.
"Радий відзначити, що угода з Іспанією матиме низку особливостей порівняно з іншими подібними угодами, зокрема у зв’язку з тісними відносинами Іспанії з країнами Середземномор’я, Латинської Америки та Африки", – сказав він.
Окрім цього, делегації узгодили переговорний графік з метою подальшого підписання угоди. Але коли це точно станеться, поки що невідомо.
Першою країною, яка підписала двосторонній договір про безпеку з Україною, стала Велика Британія. Потім до договорів доєдналися Німеччина та Франція.
Також Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Нещодавно президент України Володимир Зеленський і прем‘єр-міністр Данії Метте Фредеріксен також підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки – тобто, Данія доєдналася до "клубу".
3 квітня 2024 року країн-підписантів побільшало: президент України Володимир Зеленський та президент Фінляндії Александр Стубб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Фактично, Фінляндія стала восьмою країною, з якою укладено безпекову угоду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.