ЄБРР забезпечуватиме підтримку міжнародним перестраховикам через гарантію, яка покриває втрати за конкретними ризиками, пов’язаними із війною
ЄБРР спільно з міжнародним брокером страхування та перестрахування Aon оголосили про запуск Гарантійного механізму відновлення та реконструкції України (URGF) на суму 110 мільйонів євро. Цей механізм забезпечить перестрахувальну підтримку міжнародним перестраховикам та українським страховим компаніям для покриття ризиків, пов’язаних із війною в Україні. Про це 12 грудня повідомили в Мінекономіки.
ЄБРР та Aon впроваджують спеціалізовану програму для розширення ринку страхування воєнних ризиків в Україні. У її межах банк забезпечуватиме підтримку міжнародним перестраховикам через гарантію, яка покриває втрати за конкретними ризиками, пов’язаними із війною.
На старті програма охоплюватиме страхування вантажів, автотранспорту та залізничного рухомого складу, з можливістю розширення на інші активи. Планується, що ця гарантія дозволить забезпечити страхування товарів і транспортних засобів вартістю понад 1 мільярд євро щорічно.
«Ми щиро вдячні ЄБРР і всім сторонам, які долучилися до запуску цього механізму страхування. Ринок давно очікував на нього. Я впевнена, що цей механізм надасть вкрай необхідну підтримку малим і середнім підприємствам, які зазнали значних втрат через війну. Він сприятиме залученню інвестицій в українську економіку та стане сигналом для інших гравців ринку, що нові страхові механізми можуть і повинні впроваджуватися, адже приватний сектор чітко демонструє попит на них», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Механізм реалізується за підтримки Франції, Великої Британії, Норвегії та Фонду технічної співпраці ЄБРР TaiwanBusiness. Додаткову гарантійну підтримку планують надати Європейський Союз і Швейцарія. Подальші внески донорів сприятимуть розширенню гарантії ЄБРР у майбутньому.
«Це важлива подія для України та свідчення непохитної прихильності ЄБРР до підтримки реального сектору економіки країни. Гарантія ЄБРР дозволить приватним перестраховикам знову працювати в Україні з воєнними ризиками, і сприятиме створенню стійкого ринку страхування. Це надзвичайно важливо для забезпечення бізнесу впевненістю в захисті їхніх активів, що, своєю чергою, розблокує та прискорить інвестиції в Україну», — підкреслила Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.
Страхова компанія MS Amlin стала першим міжнародним партнером, яка доєдналась до цієї програми. Серед українських страхових компаній — це INGO, Colonnade та UNIQA, які завдяки своїй мережі сприятимуть поширенню страхування воєнних ризиків серед бізнесів та МСП.
Проєкт закону «Про систему страхування воєнних ризиків» розроблений Національним банком України спільно з Мінекономіки та Мінфіном впроваджує загальнодержавну систему страхування від воєнних ризиків для населення, бізнес-спільноти тощо.
Комплексна загальнодержавна система страхування воєнних ризиків фінансуватиметься як коштом акумульованих обов'язкових страхових платежів за договорами страхування, так і за фінансової допомоги донорів.
Окремо, в проєкті закону передбачено створення Міністерством економіки Державної агенції зі страхування воєнних ризиків, яка буде визначати спільну політику оцінки та прийняття ризиків для страховиків-учасників системи. А також - розробляти стандартизовані страхові продукти, визначати централізовані підходи до ціноутворення та вести Єдину централізовану базу даних в системі страхування воєнних ризиків.
Система покриватиме ризики фізичної шкоди, спричинені війною, зокрема передбачається, що обов’язковому страхуванню підлягатиме майно, передане в заставу, та об’єкти житлового будівництва. Наразі тривають консультації щодо можливого уточнення переліку об’єктів обов’язкового страхування. На подальших етапах планується розширення покриття для більшого кола об'єктів. Проєкт закону планується передати до профільного комітету Верховної Ради до кінця грудня цього року з урахуванням зауважень бізнес-спільноти та представників страхового ринку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.