Є альтернативи: в ЄС закликали Польщу, Словаччину та Угорщину припинити блокаду українського зерна

Читать на русском

В ЄС заявили, що разом з Україною розробили механізм експортного контролю, який вже успішно функціонує між Україною та Румунією

Читать на русском
Зерно
В ЄС звернулися до урядів Польщі, Угорщини та Словаччини з проханням припинити односторонні обмеження

В ЄС заявили, що разом з Україною розробили механізм експортного контролю, який вже успішно функціонує між Україною та Румунією

Євросоюз закликав Польщу, Словаччину та Угорщину припинити блокаду українського зерна. Брюссель розробив альтернативні механізми, які допоможуть захистити європейських фермерів від надлишку української продукції. Один з таких механізмів успішно працює між Румунією та Україною.

Піти на поступки запропонував єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс під час дебатів в Комітеті агрокультури в Європарламенті, пише 24 Канал. Він зазначив, що раніше Єврокомісія вже вводила захисні заходи для сусідніх держав-членів ЄС щодо імпорту переважно сировинних товарів з України. Зокрема, йдеться про зерно, кукурудзу та насіння соняшника.

Водночас зараз разом з Україною розробили механізм експортного контролю. За словами єврокомісара, цей механізм успішно функціонує між Україною та Румунією.

"Механізм поки не працює, наприклад, з Польщею, Угорщиною та Словаччиною, оскільки ці країни продовжують застосовувати односторонні обмеження, які, до речі, суперечать як виключній компетенції ЄС у сфері торговельної політики, так і вашим зобов'язанням за Угодою про вільну торгівлю з Україною та СОТ", - заявив Домбровскіс.

Він звернувся до урядів Польщі, Угорщини та Словаччини з проханням припинити односторонні обмеження. Представник Єврокомісії каже, що окрім механізму експортного контролю є пропозиція запровадити автономні торговельні заходи в тих країнах, що стикаються з негативним впливом на ринок від українського експорту.

Валдіс Домбровскіс додав, що смуги солідарності залишаються досі актуальними, хоча Україна і змогла частково відновити роботу Чорноморського коридору. Він наголосив, що рівень експорту через Чорне море все ще не досягнув довоєнного рівня.

Країни ЄС блокують українське зерно

Польща, Румунія, Словаччина, Болгарія та Угорщина вимагають від Єврокомісії повернути мито на українське зерно нібито через недобросовісну конкуренцію. Держави заявили, що через низьку ціну на таку продукцію з України вони втрачають свої експортні ринки та минулого року зазнали значних збитків. До слова, наразі режим безмитної торгівлі з Україною діятиме в ЄС до червня 2024 року.

Днями стався черговий скандал, пов'язаний з українським зерном. Під час акції протесту польських фермерів на польсько-українському кордоні мітингувальники почали нападати на українські зерновози та висипати їхнє зерно на дорогу. Посольство України в Польщі вже відреагувало на інцидент. Посол України Василь Зварич заявив про те, що його відомство в Польщі направило звернення до поліції з вимогою розпочати розслідування злочину.

Також нагадаємо: чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною у Києві? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.