Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Медична допомога надається безкоштовно за наявності направлення
Амбулаторна допомога — це спеціалізована медична допомога, яку пацієнт отримує без госпіталізації в лікарню. Мова йде про консультації, діагностику, спостереження за перебігом лікування, дослідження та навіть деякі хірургічні операції, які не потребують цілодобового контролю за станом пацієнта. Така допомога є безкоштовною, якщо у пацієнта є направлення та укладена декларація з лікарем. В який заклад звертатися кожен обирає сам — прив’язки до місця проживання чи реєстрації немає.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну службу здоров'я України.
Амбулаторна допомога надається в закладах, що уклали договір з НСЗУ за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах". Такі заклади зобовʼязані мати щонайменше вісім фахівців різного профілю. У тому числі це такі спеціалісти, як гінеколог, гематолог, дерматовенеролог, нейрохірург, психіатр, сексопатолог, сурдолог, нарколог, фізіотерапевт, фтизіатр для дорослих та дітей. Щоб знайти заклад, де можна отримати амбулаторну консультацію, потрібно зателефонувати за номером 16-77. Потім – перетелефонувати в заклад та дізнатися, чи є там відповідний спеціаліст.
Медична допомога надається безкоштовно за наявності направлення. Під час війни направлення може бути як електронним, так і паперовим. Його виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр або лікуючий лікар. Зверніть увагу, що лікуючий лікар та лікар-спеціаліст може виписати пацієнту направлення на будь-які необхідні дослідження та консультації. Звертатись за кожним направленням до сімейного лікаря не потрібно. Гінеколог, психіатр, фтизіатр, нарколог, стоматолог та лікуючий лікар приймають без направлення. Також без направлення приймають пацієнтів у невідкладному стані.
У межах пакета "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах" держава оплачує лікарням консультації всіх наявних у штаті спеціалістів, а також проведення інструментальних та лабораторних досліджень, які необхідні пацієнту для отримання якісної діагностики та лікування. Наприклад, загальноклінічні та біохімічні аналізи, такі як загальний аналіз крові, тест на тропінін, тести на вітаміни, а також бактеріологічні дослідження, цитологічні, імунологічні, гормональні (наприклад, на тироксин, кортизол, тестостерон, норадреналін, естрадіол, інсуліноподібний фактор росту -1 (ІФР-1) дослідження слуху, зору, МРТ, УЗД та інші. Тобто для пацієнта вони також мають бути безкоштовні.
В амбулаторних умовах жінки мають право на безкоштовне ведення вагітності лікарем-гінекологом. Для цього у програмі медичних гарантій передбачений окремий пакет, за яким вагітні можуть отримати безоплатно як консультації та огляди лікарів, так і всі необхідні аналізи та дослідження.
На амбулаторному рівні забезпечується лікування пацієнтів методами гемодіалізу та перитонеального діалізу. Їх здійснюють заклади, що уклали договір з НСЗУ на відповідні пакети послуг. За цим напрямом для пацієнта безоплатні не тільки процедури, а й супутні консультації, дослідження, контроль ефективності лікування, забезпечення необхідними ліками відповідно до Національного переліку. Підставою для надання послуг є направлення від нефролога та встановлений діагноз.
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.
Також Інформатор писав, як допомогти людині пережити втрату близьких.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.