COVID-19 нікуди не зник: коли чекати пік нової хвилі в Україні

Читать на русском

Українців, які не отримали щеплення, просять вакцинуватися

Читать на русском
COVID-19 нікуди не зник: коли чекати пік нової хвилі в Україні

Українців, які не отримали щеплення, просять вакцинуватися

В Україні спостерігається збільшення кількості хворих на коронавірус. Передача вірусу може досягти максимальних показників на початку жовтня. Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус заявив про можливий дефіцит кисню для пацієнтів, оскільки основні джерела постачання знаходяться на окупованих територіях.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький. За останній час МОЗ фіксує значне зростання за всіма ключовими показниками. За позаминулий тиждень захворіли 16,1 тисячі людей, за минулий тиждень – 23,8 тисячі людей.

"За тиждень зросла кількість хворих дітей (+1,6 тисяч), медиків (+174), госпіталізованих (+1 тисяч людей) та летальних випадків (+26). Серед позитивних тенденцій – зростання темпів вакцинації. Якщо за позаминулий тиждень щеплення від COVID-19 зробили 50 тисяч українців, то за минулий – 81 тисяч. З них 56,5% зробили першу бустерну дозу, 33% – першу дозу", - сказав Радуцький.

Українцям, які ще не вакцинувалися радять зробити це якнайшвидше, щоб убезпечитись від хвороби. Перелік пунктів та центрів вакцинації за посиланням. Щоб дізнатись, яку дозу та коли вам потрібно ввести, проконсультуйтеся у сімейного лікаря.

Ситуація з забезпечення лікарень киснем 

МОЗ запевняє, що ситуація контрольована. Частина підприємств, які виробляють кисень, знаходяться на тимчасово окупованих територіях, частина поблизу лінії фронту. Але 15 підприємств працюють, їхня потужність складає 370 тонн кисню на добу. Під час піку минулої хвилі коронавірусу максимальна добова потреба складала 400 тонн кисню. У разі гострої нестачі кисню є можливість запуску резервних підприємств, які мають потужності для виробництва додаткових об'ємів кисню. Також, щоб зменшити залежність "ковідних" лікарень від постачання кисню, продовжується встановлення автономних кисневих станцій.

Джерело: МОЗ
Джерело: МОЗ

Основні симптоми коронавірусу 

На фоні того, що в Україні зростає кількість хворих на коронавірус важливо знати основні симптоми захворювання. Хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, спотворення нюху, смаку або втрата нюху. 

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. При будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції потрібно зробити тест. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірус чи у вас звичайна застуда. 

Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади. 

Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.