Якраз до Спаса. Чи можна яблуком чистити зуби. Розкриваємо секрети цього фрукта

Як саме яблука впливають на наш організм і їх здатність нашкодити при неправильному вживанні

Яблука та серцево-судинна система
З корисністю яблук всі знайомі, мабуть, із самого дитинства. А зі шкодою?

З корисністю яблук всі знайомі, мабуть, із самого дитинства. Від старшого покоління не раз можна було почути повчання їсти свіжі фрукти, щоб отримувати з них необхідні для здоров'я вітаміни, мінерали та інші корисні речовини. Однак про те, як саме яблука впливають на наш організм, ви навряд чи замислювалися, як і про їхню здатність нашкодити при неправильному вживанні.

До Яблучного Спасу Інформатор розповість, у чому полягає користь плодів і що про них потрібно знати, щоб не стати жертвою негативних властивостей.

Чим корисні яблука

Яблука - один із лідерів за рівнем антиоксидантної активності. Вони випереджають банани, цитрусові, виноград, ананас і поступаються тільки журавлині.

Безумовно, яблуко містить вітаміни С, К, групи В, рибофлавін, калій, мідь, марганець та магній, органічні сполуки, фітонутрієнти та флавоноїди (такі як епікатехін, кверцетин та хлоридин). Кверцетин у яблуках корисний для мозку та нервових клітин, що особливо важливо для людей похилого віку. Також яблука є відмінним джерелом поліфенолів - антиоксидантів, які захищають клітини від оксидативного стресу та продовжують молодість.

У яблуках міститься багато пектинів - м'яких харчових волокон, які є ентеросорбентами, посилюють перистальтику кишечника і м'яко позбавляють запорів. Вживання одного середнього яблука на день забезпечує близько 12% добової потреби у клітковині.

У зелених плодах найменше цукру. Отже, у цього виду найнижчий показник калорійності. Зате в ньому найбільше цінних речовин та кислот. Також кислі зелені яблука не викликають алергії, позитивно впливають на здоров'я зубів та порожнини рота, хороші при ожирінні та діабеті.

Червоні яблука відносяться до солодких фруктів, які рекомендують їсти при серцево-судинних захворюваннях, хворобах нирок та печінки. Цей вид ідеальний для краси шкіри та рівного кольору обличчя.

Шкода яблук

  • Не варто забувати, що велика кількість грубої клітковини допомагає не тільки заглушити почуття голоду, але й може спричинити загострення колітів та спровокувати порушення роботи шлунково-кишкового тракту, виразку і гастрит. 
  • Існує думка, що тверде яблуко після їжі, особливо вуглеводної, зчищає із зубів наліт. Ны, це не так! Яблука сприяють утворенню зубного нальоту, тому після їхнього вживання бажано чистити зуби.
  • Не вживайте фрукт, якщо немає почуття голоду, а бажання поїсти викликане нудьгою чи неробством. Важливо розуміти, що такі перекушування змушують організм працювати, а йому потрібен повноцінний відпочинок. Порушується обмін речовин, що призводить до серйозних захворювань та набору ваги.
  • Також не радять вживати такі фрукти діабетикам.
  • Також у насінні яблук міститься небезпечна речовина ціанід. Хоча для серйозного отруєння потрібно багато кісточок, але краще не ризикувати і зовсім їх не їсти.

Яблука покращують обмінні процеси, є ефективною профілактикою дисбактеріозу, сприяють виведенню токсичних сполук із організму. Але пам'ятаємо: все чудово в міру. Не слід їсти більше 2-3 середніх яблучок на день, а якщо з'їдаєте більше, то треба їсти менше солодкого. Кислоти, що містяться в них, можуть не тільки діяти як прискорювач метаболізму, але й подразнюють слизові. І пам'ятайте, що маленькі, нерівні яблука набагато смачніші та корисніші за блискучіх товаришів на полицях супермаркетів. 

Раніше Інформатор писав про нові дати трьох Спасів. Коли і як відзначати, правила та заборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube