Переважна більшість лікарів влаштувалися до обласних МСЕК зовсім недавно - на відміну від своєї колишньої керівниці
На батьківщині легендарної вже Тетяни Крупи, колишньої керівниці Хмельницької МСЕК, є й інші працівники таких комісій. "Суспільне" перевірило доходи підлеглих Крупи та деяких інших лікарів, що працюють у комісіях. З'ясувалося, що вони - люди зі статком, але до жінки, яка стала символом корупції в МСЕК, не дотягують.
На території Хмельниччини працюють 12 медико-соціальних експертних комісій, які входять до складу Комунального закладу охорони здоров’я "Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи". Дві з них - обласні, одна з яких була створена у листопаді цього року й обслуговує лише військовослужбовців. "Суспільне" 26 листопада опублікувало дані щодо лікарів із двох обласних комісій.
У Хмельницькій обласній МСЕК, яка обслуговує цивільних, працює п'ять лікарів.
1. Лікар-хірург Юрій Бевзюк. Після взяття Тетяни Крупи під варту він став в.о. головного лікаря МСЕК (з 7 жовтня 2024).
В його власності є квартира у Деражні Хмельницької області. Заробітна плата отримана за основним місцем роботи склала 407 тисяч 481 гривню за рік. Окрім того, дружина Юрія Бевзюка за 12 місяців отримала пенсію в розмірі 30 тисяч 144 гривень. З готівкових коштів лікар задекларував 43 тисячі доларів та 38 тисяч гривень. Інформація про земельні ділянки, іншу власність майна та наявність автомобіля у декларації відсутня.
2. Лікарка-невропатологиня Валентина Добровольська. На посаді жінка з 25 жовтня 2024 року.
Заробітна плата лікарки отримана за основним місцем роботи за 2023 склала 261 тисячу 232 гривень. Заробітна плата отримана за сумісництвом у цьому ж закладі за попередній рік склала 114 тисяч 188 гривень за 12 місяців. Окрім того, Добровольська отримує пенсію. За 12 місяців 2023 року її розмір склав 60 861 гривню. Із задекларованих грошей в лікарки готівкою 10 тисяч доларів та 300 тисяч гривень.
3. Лікар-хірург Петро Камлук. На посаді працює з 8 жовтня 2024 року.
В його декларації за 2023 рік зазначено, що 12 місяців заробітна плата отримана за основним місцем роботи склала 256 тисяч 421 гривню. Окрім того, за роботу за сумісництвом він отримав 152 тисячі 303 гривні. Петро Камлук отримує пенсію. Її розмір за минулий рік склав 65 тисяч 566 гривень. Пенсію отримує і його дружина Таміла Камлук у сумі 90 тисяч 924 гривні за 12 місяців.
У його власності є земельна ділянка площею 0,047 кв. км. Також лікар має автомобіль NISSAN ROGUE 2014 року випуску вартістю 136 тисяч 73 гривні. Готівкою лікар-хірург має 11 тисяч доларів, на банківських рахунках разом з дружиною мають 9 тисяч 209 доларів та 9 тисяч 215 гривень.
4. Лікарка-терапевтка Інна Купчик. На посаді в Хмельницькій обласній МСЕК працює з 1 березня 2024 року.
Заробітна плата отримана за основним місцем роботи за весь рік склала 118 тисяч 435 гривень. Окрім того, заробітна плата отримана за сумісництвом за 12 місяців склала 129 тисяч 254 гривні. Її чоловік, Олександр Купчик за 2023 рік отримав пенсію у розмірі 22 тисячі 350 гривень. На банківських рахунках в Інни Купчик 10 тисяч 551 гривня. Разом з чоловіком готівкою вони мають вісім тисяч євро, 10 тисяч доларів, 181 тисячу гривень.
5. Лікарка-терапевтка (спеціалістка з медико-соціальної реабілітації) Антоніна Філіппова. На посаді в Хмельницькій обласній МСЕК працює з 22 вересня 2022 року.
Заробітна плата отримана за основним місцем роботи за 2023 рік склала 294 тисячі 555 гривень Заробітна плата отримана за сумісництвом - 86 тисяч 778 гривень. Окрім того, вона та її чоловік отримують щомісяця пенсію. Антоніна Філіппова за 2023 рік від Пенсійного фонду отримала 58 964 грн за рік. Її чоловік Олександр Філіппов за 12 місяців минулого року отримав 251 тисячу 160 гривень пенсії.
У їхній власності є квартира площею 92,5 квадратні метри, житловий будинок площею майже 135 квадратних метрів, гараж, нежитлове приміщення площею понад 42 квадратних метрів. Також Олександр Філіппов має у власності два автомобілі: HONDA CR-V 2014 року та HONDA E NS1 2022 року вартістю один мільйон 80 тисяч гривень. На банківських рахунках Антоніни Філіппової 147 тисяч гривень. Готівкою в неї та її чоловіка - 40 тисяч доларів та 2500 євро.
Щодо Хмельницької обласної МСЕК № 2, яка була створена у листопаді цього року й обслуговує лише військовослужбовців, то там працює шість лікарів. Інформацію про їх доходи та статки Суспільне дізналося (і там нічого примітного немає), але з огляду на те, що всі лікарі оформилися на посади в МСЕК у листопаді 2024 року, ці гроші та майно точно не пов'язані з роботою в комісії.
Нагадаємо, що у колишньої лікарки Хмельницької МСЕК Алли Кіндзерської також знайшли великі статки. Офіційний сумарний річний дохід її та чоловіка за 2023 рік становить близько 48 тисяч доларів. Втім у подружжя помітили майно, яке значно перевищує офіційні доходи. Зокрема, вони володіють власним санаторієм, будинками, квартирами та нерухомістю в Хорватії.
Як повідомляв Інформатор, ексочільниця Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа виявилася дуже заможною людиною. У власності її сім'ї знаходиться приблизно 40 земельних ділянок, 20 будинків, безліч квартир і щонайменше 5 елітних автівок. Тільки в одній Хмельницькій області у "династії" Круп 10 земельних ділянок та 9 будинків. І це вже не кажучи про гроші.
До речі, нещодавно у справі про затримання Тетяни Крупи з'явився несподіваний поворот: експосадовиця каже, що не всі "гори" грошей, які слідчі ДБР знайшли у її помешканнях, належать персонально їй та родині. Нібито частина коштів - це гроші її чоловіка Володимира "передали" йому його ж бізнес-партнери на інвестиційні проєкти, а вся решта коштів, яку знайшли, - задекларовані та "чисті".
Скандальній ексочільниці Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі, у якої слідчі Досудового бюро розслідувань знайшли майже 6 млн доларів готівкою вдома, суд заборонив відвідувати будівлю Хмельницької медико-соціальної експертної комісії. Рішення було ухвалено 7 жовтня. Також їй заборонено спілкуватись із працівниками та пацієнтами закладу.
Раніше Крупа заявляла, що не всі "гори" грошей, які слідчі ДБР знайшли у її помешканнях, належать персонально їй та родині. Мовляв, частина коштів - гроші її чоловіка Володимира, які нібито передали йому його ж бізнес-партнери на інвестиційні проєкти. Всі решта коштів, які знайшли, - задекларовані та "чисті".
31 жовтня ВАКС ухвалив рішення про арешт майна підозрюваної, серед якого виявилися 93 тисячі доларів США та 2 тисячі євро готівкою, знайдені у її службовому кабінеті. Крім цього, були арештовані документи на проєктування будинків, коробки з коштовностями, техніка та банківські картки.
4 жовтня правоохоронні органи провели обшуки у Тетяни Крупи та її сина Олександра, виявивши майже 6 мільйонів доларів готівкою, ювелірні вироби, підроблені медичні документи та списки ухилянтів. Частину грошей посадовиця намагалася викинути через вікно.
Керівниці МСЕК повідомлено про підозру у незаконному збагаченні за статтею 368-5 КК України. У разі доведення вини, їй загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває, та встановлюється причетність інших осіб до злочинної діяльності.
Справа Крупи та резонанс навколо продовження її історії - а саме поява інформації про "прокурорів-інвалідів", яким голова МСЕК допомагала оформити інвалідність, а її син затверджував працівникам прокуратури солідні пенсії - призвели до реформи всієї системи МСЕК в Україні. Верховна Рада вже напрацьовує законодавчу основу для цього - тут зареєстрували законопроєкт про реформу МСЕК.. Крім того, у комісіях по всій Україні відбуваються перевірки, спливають порушення та зловживання.
Нещодавно керівниця МСЕК на Кіровоградщини вимагала хабар від паралізованого військовослужбовця. Попри отримані травми воїна під час боїв за Часів Яр весною 2023 року, посадовиця за 2 тисячі доларів (83 тис. гривень) хотіла встановити бійцю 2 групу інвалідності пожиттєво. Правоохоронці затримали її під час скоєння злочину, коли вона отримувала всю суму хабаря. Їй повідомили про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди.
Також у Києві нещодавно була затримана працівниця центрального МСЕК. Жінка за гроші виготовляла фейкові довідки про інвалідність та пишалась тим, що має величезний "досвід" у наданні такого роду "послуг". Під час обшуків, у неї вилучили чималу суму коштів та фейкові довідки про інвалідність II групи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.