Які документи у "Дії" стали доступні англійською мовою

Читать на русском

Ця послуга актуальна для українців, які знаходяться за кордоном

Читать на русском
Які документи у "Дії" стали доступні англійською мовою

Ця послуга актуальна для українців, які знаходяться за кордоном

Багато українців через війну виїхали за кордон. Чимало з них не встигли взяти із собою паспорт або водійське. Тому документи англійською зараз актуальні. Права та техпаспорт отримають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді. 

Як розповіли у Міністерстві цифрової трансформації України, українці можуть користуватися документами англійською в "Дії", а саме закордонним паспортом, техпаспортом та водійським посвідченням. Для цього потрібно оновити застосунок, передає Інформатор.  

"Іноземці за кордоном знають про застосунок "Дія", тому нерідко приймають в українців цифрові документи. Тепер це можна буде робити ще простіше, адже необхідні документи можна перекласти англійською і показати їх у різних життєвих ситуаціях за кордоном", - йдеться у повідомленні.

Щоб перекласти документ англійською, не треба кудись іти чи звертатися до спеціалістів. Щоб перекласти документи потрібно:

  • авторизуйтеся зручним способом у застосунку "Дія";
  • у меню закордонного паспорта, техпаспорта чи водійського посвідчення натисніть "Перекласти англійською" —  і все.

Крім цього, до кінця року запрацює послуга кросдержавного шерингу документів. Водійське та техпаспорт із "Дії" будуть відображатися в застосунку mObywatel і ними можна буде офіційно користуватися на території Польщі.

"Якщо ви або ваші знайомі перебувають за кордоном, розповідайте їм про нову можливість в "Дії", тестуйте та діліться з нами історіями користування "Дії" за кордоном. А ми цифровізуємо Україну далі", - зазначається у повідомленні. 

Також іноземці можуть додати посвідку на проживання у додатку "Дія". Це дозволить їм підтверджувати свою особу за допомогою цифрового документа. Наприклад, в банку. Також через посвідку можна створити "Дія.Підпис" та користуватися сервісами "Дії". У додатку відображатимуться посвідки у вигляді пластикової картки із безконтактним носієм. Документи такого зразка почали видавати після квітня 2018 року. Для того, щоб вони підтягнулися, необхідно мати ідентифікаційний номер. 

Для того, щоб документ відображався в додатку "Дія", потрібно мати:

  • біометричну посвідку на проживання, видану з квітня 2018 року;
  • ідентифікаційний номер (РНОКПП);
  • смартфон з NFC-чипом;
  • банківський рахунок для авторизації через BankID;
  • податковий номер.

Щоб підтягнути посвідку потрібно оновити застосунок та авторизуватися через BankID. Потім потрібно обрати "Додати документ", а саме "Посвідка на постійне проживання", ознайомитися з текстом та натиснути "Далі". Обрати кнопку "Зчитати" та навести смартфон на код, що на зворотному боці документа, де вказані цифри, букви та ваше прізвище та ім'я. Прикласти пластикову посвідку до заднього боку телефону, не рухайте смартфон, зачекайте поки сканування завершиться. Тепер підтвердить особу за допомогою фото — потрібно гарне освітлення, щоб "Дія" вас впізнала. Готово, шукайте посвідку в галереї документів. 

Нагадаємо, в Україні перевірити оригінальність нотаріальних документів можна буде у додатку "Дія". Крім того, у додатку "Дія" можна буде подати документи на усиновлення дитини.

Також Інформатор писав, у яких країнах можна користуватись додатком "Дія".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут