В Україні перевірити оригінальність нотаріальних документів можна буде у додатку "Дія"

Читать на русском

Перевірка нотаріального документа з електронним ідентифікатором не позбавляє необхідності пред’явлення оригіналу нотаріального документа

Читать на русском
В Україні перевірити оригінальність нотаріальних документів можна буде у додатку "Дія"

Перевірка нотаріального документа з електронним ідентифікатором не позбавляє необхідності пред’явлення оригіналу нотаріального документа

В Україні перевірити оригінальність нотаріальних документів, а також отримати електронну копію можна буде онлайн за допомогою додатку "Дія". Уряд затвердив відповідну постанову.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство юстиції України.

Як це працюватиме

1. Спочатку нотаріус має сформувати документ з електронним ідентифікатором (QR-кодом) та завантажити його електронну копію з електронним підписом до Єдиної державної електронної системи е-нотаріату.

2. Далі такий документ можна буде перевірити, використовуючи додаток "Дія". Для цього потрібно відсканувати електронний ідентифікатор у застосунку "Дія".

За результатами сканування електронного ідентифікатора відображатиметься інформація щодо відсутності або наявності в Системі е-нотаріату нотаріального документа та таких відомостей про нього:

  • номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;
  • тип нотаріального документа;
  • дата вчинення нотаріальної дії;
  • прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;
  • номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Додатково, завдяки запровадженню такого сервісу буде забезпечено можливість онлайн перевірити оригінальність тексту нотаріального документу. Для цього людина, щодо якої складено нотаріальний документ, має надати згоду за допомогою застосунку "Дія". Цей процес відбувається в один клік, після чого електронна копія нотаріального документа стане доступною для перегляду на мобільному пристрої людини, яка перевіряє документ.

Перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором, та правила їх обліку в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату буде затверджуватись Мін’юстом додатково.

На першому етапі з QR-кодом будуть формуватися та перевірятися такі документи:

  • довіреність;договір оренди транспортних засобів;
  • заява, на якій нотаріус засвідчує справжність підпису.

Перевірити нотаріальний документ з електронним ідентифікатором зможуть нотаріуси, органи державної влади, місцевого самоврядування. Відповідна перевірка не позбавляє необхідності пред’явлення оригіналу нотаріального документа.

Нагадаємо, в Україні хочуть змінити судочинство. Крім того, українців, яких незаконно вивезли в рф, на кордоні пропускатимуть без документів.

Також Інформатор писав, куди звертатися для підтвердження факту народження або смерті у зоні бойових дій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.