Яке сьогодні, 9 листопада, свято - День працівників культури та Всесвітній день курки

В цей день народилися українські актори Юрій Ткач та Назар Задніпровський - свята, церковні та народні традиції на четвер, 9 листопада

колаж
А ще 9 листопада та День народження неонової реклами та усиновлення

У четвер, 9 листопада, українці святкують День працівників культури, а православні вшановують святу Матрону. День відомий під назвами Матрени зимові, Встановлення зими. Іменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Антон, Віктор, Дмитро, Юхим, Іван, Ілля, Йосип, Костянтин, Нестор, Семен, Теодор, Тимофій, Федір, Ян, Євстолія, Мотрена.

9 листопада - яке сьогодні церковне свято

Матрона любила бувати в храмі, де й проводила всі дні в молитвах та плачі за гріхи
Матрона любила бувати в храмі, де й проводила всі дні в молитвах та плачі за гріхи

Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам'ять преподобної Матрони Константинопольської. Матрона народилася у V столітті у місті Пергії (Мала Азія). Після досягнення шлюбного віку її видали заміж за Дометіана. У них народилася дочка Феодотія. Після її народження вони переїхали до Константинополя. Незабаром вона познайомилася з двома старицями та вирішила залишити мирське життя. Віддавши доньку на виховання однієї зі стариць, жінка обстригла волосся і знайшла притулок у чоловічому монастирі, видавши себе за євнуха Вавілу.

Через кілька місяців ігуменові обителі здався сон, що євнух Вавіла - жінка. Тоді він викликав Матрону і звелів розповісти, чому вона вирішила оселитися в чоловічому монастирі. Жінка розповіла йому все про своє життя. Тоді ігумен відправив її до жіночого монастиря, що знаходиться в місті Емес, де після смерті ігуменя вона стала настоятелькою.

Слава про Матрону, її доброту і чудодійну силу облетіла багато міст, досягнувши слуху Дометіана. Він з'явився в монастир з метою поговорити з нею, але вона таємно залишила своє місце і перебралася до Єрусалиму, звідти - на гору Сенай, а потім у занедбаний храм язичників у Беріті. Люди, що проживають в окрузі, почали відвідувати її, і багатьох Матрона звернула до християнської віри.

На цьому місці було створено новий жіночий монастир. Незабаром Матроні було видіння, що щось трапилося з її чоловіком. Вона повернулася до Константинополя, де дізналася про смерть чоловіка. З дозволу преподобного Вассіана Матрона започаткувала тут новий монастир, до якого прибули її сестри з Беритської обителі. Свята залишила земний світ у віці 100 років, і її душа переселилася до раю.

Цього дня жінки традиційно заварюють зібрані коріння та лікувальні трави. Дата 9 листопада вважається вдалою для оздоровлення та позбавлення від шкідливих звичок.

9 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

9 листопада – чудова можливість подякувати працівникам мистецтва та відвідати заходи, присвячені цьому дню
9 листопада - чудова можливість подякувати працівникам мистецтва та відвідати заходи, присвячені цьому дню

9 листопада кожного року Україна відзначає Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Свято започаткував Президент Леонід Кучма, видавши Указ 21 березня 2000 року. Тоді датою святкування обрали 23 березня, проте у 2013 році день події змінили на 9 листопада.

Україна, незважаючи на перебування під гнітом інших держав, змогла зберегти свою самобутність. Українська культура має глибоке та багате коріння, поринати в атмосферу народу - одне задоволення. Провідниками в історію та культурне життя України є аматори народного мистецтва та працівники культури, які зберігають атмосферу і дух українського нескореного народу.

В наші дні головними експортерами курятини виступають США та Бразилія, одночасно серед найбільших імпортерів слід відзначити Японію, Китай та Мексику
В наші дні головними експортерами курятини виступають США та Бразилія, одночасно серед найбільших імпортерів слід відзначити Японію, Китай та Мексику

Щорічно у другий четвер листопада відзначається Всесвітній день курки, яка визнана найпопулярнішою та найпоширенішою свійською птицею у світі. Нині її чисельність вже перевищує 24 мільярди особин, забезпечуючи людство недорогими, смачними та поживними продуктами, до яких належить м’ясо та яйця. 

Для підвищення продуктивності у галузі курівництва селекціонери вивели породи курей, які дають приблизно 250 штук яєць на рік, а з птахів м’ясних порід отримують близько 3.5 кг дієтичного м’яса.

З повагою до курки ставляться й кулінари. Завдяки прекрасним смаковим якостям та низькій калорійності, блюда з цієї птиці можуть дозволити собі навіть ті, хто стежить за своєю фігурою або страждає на захворювання внутрішніх органів. Не варто також забувати, що релігія більшості народів дозволяє їсти м’ясо курки, що додає їй популярності.

Неонові вивіски не лише привертають увагу, але й довговічні та економічно вигідні
Неонові вивіски не лише привертають увагу, але й довговічні та економічно вигідні

9 листопада відзначають День народження неонової реклами - це свято мистецтва яскравого світла. Цей день відзначається в пам’ять про розробку першої неонової вивіски французьким хіміком Джорджем Клодом у 1911 році, що знаменує собою більш ніж столітній внесок неону в міську естетику.

Перша неонова вивіска була використана паризьким перукарем у 1912 році, всього через рік після його винаходу. Це ознаменувало початок ери, коли неон став символом сучасності та прогресу, а бізнес швидко перейняв цю технологію для залучення клієнтів.

Лас-Вегас, місто-синонім яскравого світла, вшановує пам’ять своїх неонових вивісок у музеї, який ласкаво називають "Цвинтарем". Це сховище історії демонструє еволюцію неонових вивісок та їхній вплив на комерційну рекламу і міські горизонти.

Неонова вивіска, що використовується цілодобово, може прослужити від 8 до 15 років, що робить її довгостроковою інвестицією для бізнесу. Кольори в неонових вивісках створюються за допомогою таких газів, як неон, аргон, гелій, ксенон і криптон, кожен з яких вносить свій внесок у яскраву палітру, що прикрашає ніч.

зараз цей виноград росте на виноградниках по всьому світу, включаючи США, Італію, Мексику, Нову Зеландію, Чилі, Аргентину, Південну Африку, Австралію, Францію, Португалію, Туреччину, Канаду, Китай, Таїланд та інші країни
Зараз цей виноград росте на виноградниках по всьому світу, включаючи США, Італію, Мексику, Нову Зеландію, Чилі, Аргентину, Південну Африку, Австралію, Францію, Португалію, Туреччину, Канаду, Китай, Таїланд та інші країни

Міжнародний день вина "Темпранільйо"- це час підняти келих за один з найбільш універсальних і улюблених сортів винограду у світі. Цей особливий день, присвячений винограду Темпранільо, відзначається у другий четвер листопада. 

Темпранільо, іспанська зірка червоного винограду, відомий завдяки своїй ролі у створенні знаменитих вин Ріоха та Рібера-дель-Дуеро. Родом з Іспанії, він є четвертим за кількістю посадок винним виноградом у світі, під його вирощування відведено понад 500 000 гектарів. Назва винограду походить від іспанського слова "temprano", що означає "ранній", що вказує на його схильність дозрівати раніше, ніж інші іспанські червоні сорти винограду.

Міжнародний день вина "Темпранільйо" - це більше, ніж просто день дегустації вин, це свято культурного обміну, сільськогосподарських інновацій та радості від відкриття нових смаків.

Всесвітній день усиновлення – це глобальна подія, яка відзначає важливість та радість усиновлення і має на меті підвищити обізнаність про важливість надання дітям люблячого і підтримуючого сімейного оточення
Всесвітній день усиновлення - це глобальна подія, яка відзначає важливість та радість усиновлення і має на меті підвищити обізнаність про важливість надання дітям люблячого і підтримуючого сімейного оточення

9 листопада відзначається Всесвітній день усиновлення, який було ініційовано Хенком Фортнером у 2014 році. Він заснував краудфандингову платформу AdoptTogether для об’єднання людей на підтримку створення родин для дітей-сиріт.

Усиновлення - це своєрідна подорож, яка часто починається з місця втрати, але призводить до нових зв’язків і зростання сімей, до нової сторінки у долі дитини та сімʼї, що її приймаю, сторінка, написана з любовʼю і турботою. Всесвітній день усиновлення - це день, коли можна почути голоси спільноти усиновителів, поділитися особистими історіями та підтримати тих, кого торкнулося усиновлення в будь-якій формі.

За дев’ять років святкування Всесвітнього дня усиновлення в ньому взяли участь понад 60 000 людей на всіх семи континентах. Посли та приватні особи з різних країн організовують заходи та вечірки, присвячені цьому дню, ділячись своїми історіями усиновлення та красою сімей, створених завдяки цьому процесу.

Масова акція насильства відбулася 9 листопада 1938 року та отримала назву "Кришталева ніч", з цієї події розпочалось активне знищення єврейського народу (Голокост)
Масова акція насильства відбулася 9 листопада 1938 року та отримала назву "Кришталева ніч", з цієї події розпочалось активне знищення єврейського народу (Голокост)

Щорічно 9 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму, який започаткували у пам’ять про перший напад на євреїв німецькими нацистами.

У 1995 році мережа проти расизму "UNITED" взяла на себе організацію цього дня, дещо розділивши кампанію на дві частини: перша має історичну направленість та стосується пам’яті жертв нацизму і фашизму, друга частина спрямована на проблеми сучасності (расизм, неофашизм, антисемітизм та правий екстремізм).

У лізинговому фінансовому бізнесі працюють понад 6 мільйонів людей
У лізинговому фінансовому бізнесі працюють понад 6 мільйонів людей. Це пілоти, програмісти, бухгалтери, менеджери і не тільки

Всесвітній день лізингу відзначають 9 листопада всі професіонали лізингової індустрії. Global Leasing Day заснували у 2017 році. Засновником свята є Литовська авіаційна лізингова компанія AviaAM Leasing, тож першими святкувати подію почали представники авіаційної галузі. 

Мета події - поєднати всіх людей, професійна діяльність яких пов’язана з лізингом (довгостроковою орендою активів з подальшою купівлею). Зараз участь у щорічних святкуваннях беруть брокерські компанії, банки, автомобільні корпорації, фонди.

Хто народився 9 листопада

9 листопада 1975 р. - Назар Олександрович Задніпровський - український актор театру, кіно та дубляжу. Заслужений артист України (2007), Народний артист України (2017). З 2012 року - актор-ведучий шоу "Добрий вечір" на телеканалі "1+1".

Назар Задніпровський
Назар Задніпровський

9 листопада 1983 р. - Юрій Костянтинович Ткач - український комік, телеактор. Відомий ролями у ситкомах "Країна У" та "Одного разу під Полтавою". Учасник телевізійних шоу "Танці з зірками", "Ліга сміху" та "Ігри приколів".

Юрій Ткач
Юрій Ткач

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube