Яке сьогодні, 7 червня, свято - День шоколадного морозива та Всесвітній день паркуру

Читать на русском

Іванов день та Всесвітній день безпеки харчових продуктів, у цей день народився Стівенс Брукс - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 7 червня

Читать на русском
День шоколадного морозива та Всесвітній день паркуру
День шоколадного морозива та Всесвітній день паркуру

Іванов день та Всесвітній день безпеки харчових продуктів, у цей день народився Стівенс Брукс - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 7 червня

Православні християни відзначають у середу, 7 червня 2023 року, свято на честь здобуття глави Іоанна Предтечі. Наші пращури вважали, що якщо в цей день пройде дощ, то це обіцяє холодний серпень. Вважається, що якщо горобина ще не зацвіла, значить, осінь буде пізньою. Іменини сьогодні святкують Іван, Вікторія, Олена, Інокентій, Федір. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 158 день року. 

7 червня - яке сьогодні церковне свято 

Знайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
Знайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Православна церква 7 червня згадує третє знайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Воно відбулося близько 850 року. Під час заворушень у Константинополі через заслання святителя Іоанна Златоуста, глава святого Іоанна Предтечі була віднесена в місто Емес. Звідти, під час набігів сарацинів, вона була перенесена (близько 810-820 рр.) в Комани і там, в період іконоборства та гонінь, була схована в землі. Коли іконошанування було відновлене, Патріархові Ігнатію під час нічної молитви було вказано у видінні місце сховку голови святого Іоанна Предтечі. Первосвятитель сповістив про це імператору, який послав посланців у Комани, і там голова була втретє знайдена, в зазначеному Патріархом місці, близько 850 року. Пізніше голова знову була перенесена до Константинополя і тут, 25 травня, покладена в придворній церкві. Частка святої голови перебуває на Афоні. 

З Іванового дня пішли шкідливі медяні роси, які приносять рослинам хвороби
З Іванового дня пішли шкідливі медяні роси, які приносять рослинам хвороби

У народі говорили, що з Іванового дня пішли шкідливі медяні роси, які приносять рослинам хвороби. Тому, зазвичай, вірники зверталися до Іоана Предтечі з проханням захистити поля від медвяної роси. День вдалий для висаджування капусти і збору лікарських трав. Також сьогодні можна готувати консервацію і варення. 

7 червня іменини відзначають Іван, Вікторія, Олена, Інокентій, Федір. 

7 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день безпеки харчових продуктів
Всесвітній день безпеки харчових продуктів

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією проголосила 7 червня Всесвітнім днем безпеки харчових продуктів. День встановлено з метою привернення уваги держав до проблем здорового харчування населення, а також якості вироблених харчових продуктів. За оцінкою ВООЗ, 600 мільйонів людей, а це майже кожна десята людина в світі, стали жертвами вживання неякісних харчових продуктів. 420 000 людей щорічно помирають з причини вживання небезпечних харчових продуктів.

День шоколадного морозива
День шоколадного морозива

Щороку 7 червня у США святкують національне свято – День шоколадного морозива. Вважається, що перше морозиво мало фруктові смаки, але до 18 століття найбільш поширеними були шоколадний і ванільний аромати. Водночас першим з'явилося шоколадне морозиво.
Найбільш ранні рецепти замороженого шоколаду були опубліковані в Неаполі, Італія, в 1693 році в книзі Антоніо Латини "Сучасний стюард". У 1775 році італійський лікар Філіппо Бальдіні написав трактат під назвою De sorbetti, в якому рекомендував шоколадне морозиво як засіб від різних захворювань, зокрема подагри і цинги.

Всесвітній день паркуру
Всесвітній день паркуру

7 червня проводиться Всесвітній день паркуру. Вважається, що паркур виник як дисципліна, розроблена французьким лейтенантом військово-морського флоту Жоржем Ебертом 1902 року. 

Якою буде погода 

 • Якщо в цей день пройде дощ, то це обіцяє холодний серпень.
 • Якщо коники затихли, то це віщувало дощі; але якщо вони голосно стрекочуть цілий день - погода буде сонячна і м'яка.
 • Велика роса - до хорошого врожаю льону і гречки.
 • Горобина густо цвіте - до хорошого врожаю зерна.
 • Якщо горобина ще не зацвіла, значить, осінь буде пізньою.
 • Якщо мурахи відходять далеко від мурашника, то дощу найближчими днями не буде.

 Чого не можна робити 7 червня

 • У цей день роси вважаються шкідливими. По траві не можна бігати босоніж, особливо дітям.
 • Носіння одягу темного кольору в цю дату вважалося поганою прикметою - говорили, що в такому випадку все літо доведеться провести в зневірі та печалі.
 • Не можна підмітати підлогу віником, щоб не вимести свою удачу.
 • Суворо заборонено плювати на землю.
 • Виходячи з дому не слід відразу ж дивитися на небо, інакше це до невдач.

Вам також може бути цікаво знати: 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.