Яке сьогодні, 31 жовтня, свято - Геловін та Міжнародний день Чорного моря

В цей день народилися український автор-виконавець Дмитро Шуров та американський комедійний кіноактор Роб Шнайдер - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 31 жовтня

колаж
А ще 31 жовтня День Реформації та Всесвітній день міст

У вівторок, 31 жовтня, православні вшановують святих Спиридона та Никодима. Іменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Анатолій, Артем, Василь, Всеволод, Дем'ян, Ібрагім, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Микола, Петро, Роман, Сава, Сергій, Станіслав, Степан, Теодор, Трохим, Федір, Яків, Ян.

31 жовтня - яке сьогодні церковне свято

Жінки читають молитви про порятунок від вогню
Жінки читають молитви про порятунок від вогню

31 жовтня православна церква вшановує пам'ять святих Спиридона та Никодима. Спиридон прийшов до Печерського монастиря за часів служіння ігумена Пімена. Він був уже чоловіком у роках, непорочний, працьовитий. Його поставили виготовлення просфор. Цим же слухняністю займався і Никодим. Протягом 30 років вони пекли просфори, безперестанку молилися Господу Богу і читали псалми.

Спіридон був відомий своїми чудесами. Одного разу спалахнула пекарня, де він працював - вогонь вирвався з печі та захопив дах. Блаженний Спиридон схопив мантію і заткнув нею піч, потім зв'язав рукави своєї власяниці і набрав у неї води. Чоботи допомогли йому залити пожежу. Велике було їхнє здивування, коли вони побачили, що мантія та власяниця не згоріли.

У цей день відзначають слабких курей для забою, які не зможуть перезимувати, а решту закривають у зимові споруди. На столі з'являються страви з курки: пироги, котлети та багато іншого. А для залучення щастя та грошового достатку необхідно всій родині цього дня сісти під матицею - балкою, яка підтримує стелю.

31 жовтня - яке сьогодні свято в різних країнах

Згідно онлайн-опитуванню мешканців великих міст України, 49% впевнені, що це свято не християнське і тому не святкують його, а 19% віддають перевагу веселощам та галасливому святкуванню цього свята
Згідно онлайн-опитуванню мешканців великих міст України, 49% впевнені, що це свято не християнське і тому не святкують його, а 19% віддають перевагу веселощам та галасливому святкуванню цього свята

Святкувати Геловін прийнято в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Своїм корінням Геловін сягає аж до давніх кельтів. Початком сучасного свята заведено вважати стародавній Самайн. Відповідно до язичницьких вірувань кельтів Самайн відносився до чотирьох основних календарних свят.

У багатьох кельтських народів першого листопада починався новий рік і саме тому межа між світами живих та мертвих вважалася стертою. Одна з ірландських саг розказує нам про те, що в цей день збиралися королі та вожді і влаштовували всенародні гуляння.

Під час таких гулянь було прийнято приносити дари господарям (найчастіше це були тушки свиней або іншої худоби). Одним з ритуалів було запалення вогню - напередодні свята довкола гасили всі вогні й запалювали один новий. На стінах будинків і довкола вивішували черепи людських голів для відлякування нечисті. Вважалося, що до Самайна потрібно закінчити всі розпочаті справи та ступити в новий рік очищеними. В цю ніч сили хаосу могли пробратися до світу живих.

Міжнародний день Чорного моря – це можливість привернути увагу людей до екологічних проблем, що склалися в регіоні
Міжнародний день Чорного моря - це можливість привернути увагу людей до екологічних проблем, що склалися в регіоні

Цікаве свято відзначають 31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря. В цей день у 1996 р. уряди причорноморських країн - України, Грузії, Туреччини, Болгарії та Румунії - підписали дуже важливий природоохоронний документ. Він має назву "Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря". 

Цим подіям передувала реалізація проекту ЄС-ПРООН "Посилення екологічного моніторингу Чорного моря". За даними дослідження було встановлено жахливий стан та забрудненість води сміттям, переважно пластиковими відходами. У морській воді знайшли велику кількість речовин, що несуть шкоду екосистемі, - 124 хімічні сполуки, у тому числі біоциди, антипірени, пестициди. Позитивними моментами моніторингу стало виявлення низки видів морських мешканців, що вважалися повністю вимерлими. 

Щоб уникнути дефіциту ресурсів та екологічних катастроф, турбуватись про розвиток міст варто вже зараз
Щоб уникнути дефіциту ресурсів та екологічних катастроф, турбуватись про розвиток міст варто вже зараз

31 жовтня - Всесвітній день міст. Свято World Cities Day офіційно затверджено з 2014 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Святкування цього дня проводиться з метою залучити широку громадськість до проблем сучасних міст, показати людству, яку роль відіграють міста у змінах клімату та в питаннях екологічної безпеки.

Кожне місто є складним створінням людини. Чим вище рівень урбанізації, тим більш комфортним воно виявляється для проживання. Але є і зворотній бік медалі - через стрімкі процеси урбанізації зростає кількість населення міст, збільшуються потреби мешканців, попит на базові послуги, продовольчі товари тощо. Сьогодні в містах мешкає половина населення всієї планети, а до 2050 року цей показник зросте. 

Економія не обмежується заощадженнями. Вона охоплює такі поняття, як економія часу, енергетичних ресурсів, природних скарбів, корисних копалин
Економія не обмежується заощадженнями. Вона охоплює такі поняття, як економія часу, енергетичних ресурсів, природних скарбів, корисних копалин

Всесвітній день економії або Всесвітній день заощаджень країни світу відзначають 31 жовтня. Історія свята World Savings Day почалася 27 жовтня 1924 року. Саме тоді відбувся Перший міжнародний конгрес ощадних банків у Мілані за участю представників 29 країн. В останній день конгресу, 31 жовтня, фінансовими інститутами була запропонована ідея святкувати Всесвітній день заощаджень (накопичень). 

Така назва свята існувала до 1989 року. І вже тоді останній день жовтня оголосили World Savings Day - Міжнародним днем економії за офіційною директивою ООН. Назву придумав італійський професор Раввиць, що дозволили вкласти більш широкий сенс. 

Задача воротаря полягає у захисті воріт, а для цього потрібні відвага, мужність і спритність
Задача воротаря полягає у захисті воріт, а для цього потрібні відвага, мужність і спритність

31 жовтня у світі відзначають Міжнародний день хокейного воротаря. Ще в 1954 році в НХЛ (Національна хокейна ліга) з’явилися перші захисні хокейні маски з прозорого пластику для воротарів. Вироби мали певні недоліки, тому конструкцію пізніше вдосконалили. 

Міжнародний день хокейного воротаря запроваджений для того, щоб привітати тих хокеїстів, яких часто називають "половиною команди". 

Це свято всього протестантського світу на честь реформації Церкви
Це свято всього протестантського світу на честь реформації Церкви

День Реформації відзначають 31 жовтня. День Реформації, річниця дня, коли Мартін Лютер, як то кажуть, повісив свої 95 тез на двері Замкової церкви у Віттенберзі, Німеччина (31 жовтня 1517 р.), пізніше ідентифіковані протестантами як початок Реформації. Це сприяло поширенню грамотності. Мартін Лютер не збирався заснувати нову церкву.

Реформатори відкинули авторитет папи, а також багато принципів та звичаїв католицизму того часу. Основні принципи Реформації полягають у тому, що Біблія є єдиним авторитетом у всіх питаннях віри та поведінки і що спасіння здійснюється за Божою благодаттю та вірою в Ісуса Христа.

Хто народився 31 жовтня

31 жовтня 1961 р. - Сер Пітер Роберт Джексон - новозеландський кінорежисер, сценарист, актор і продюсер. Найбільш відомий за епічної фентезі-кінотрилогії "Володар кілець", знятої ним за книгами Джона Р. Р. Толкіна і 17 премій "Оскар", що завоювала; згодом Джексон випустив приквел до неї, кінотрилогію "Хоббіт".

Пітер Джексон
Пітер Джексон

31 жовтня 1963 р. - Роберт Майкл Шнайдер - американський комедійний кіноактор, сценарист, кінорежисер і кінопродюсер. Набув великої популярності після виконання головної ролі у фільмі "Чоловік за викликом", а за сіквел цього фільму, що вийшов у 2005 році, був удостоєний антипремії "Золота малина" як найгірший актор року.

Роб Шнайдер
Роб Шнайдер

31 жовтня 1963 р. - Дермот Малруні - американський актор і музикант. Серед серіалів найбільш популярні: "Друзі", "Американська історія жахів", "Безсоромність", "Повернення додому", "Затримка у розвитку" та "Моцарт у джунглях".

Дермот Малруні
Дермот Малруні

31 жовтня 1981 р. - Дмитро Ігорович Шуров - український автор-виконавець, композитор та музикант, засновник та соліст проекту Pianoбой. У минулому - піаніст гуртів Океан Ельзи (2001-2004), Esthetic Education (2004-2008), Земфіра (2006-2009). Писав музыку до фільмів "Хоттабич", "Ґудзик", "Оранжлав", "Ігри в солдатики", "Як знайти ідеал", "Таємничий острів", "Слуга народу", "Невиправний", до гумористичного шоу "Ліга сміху" і модних показів Олені Ахмадуліної.

Дмитро Шуров
Дмитро Шуров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube