Цього дня народилися німецький автогонщик Міхаель Шумахер та австрало-американський актор і режисер Мел Гібсон
Сьогодні, 3 січня, православна церква України відзначає день пам’яті святого мученика Гордія. В цей день святкують іменини Михайло, Микита, Уляна, Юліана. Це третій день Нового року. А віряни уважно стежать за погодою: яка погода цього дня – таким буде березень.
Гордій народився в місті Кесарія в III столітті, пізніше був воєначальником римського війська. Він увірував в християнство, склав з себе посаду і пішов жити до пустелі самітником. Імператор Лікій почав гоніння на християн.
Якось в місті святкували свято на честь бога Марса, але Гордій відмовився поклонитися ідолові. Тоді його схопили й катували. Градоначальник побачив, що мученик непохитний, і почав пропонувати йому різноманітні нагороди та посади. Проте Гордій відмовився. Врешті решт святого стратили.
Основна частина заходів на честь творця епосу про вигаданий світ Середзем'я проходить у Великій Британії, де Толкін творив більшу частину свого життя.
У блогах і соціальних мережах можна знайти не одну групу, присвячену вечіркам і творчим зустрічам. Жодних обмежень на них немає, єдина умова – людина повинна щиро любити Толкіна і його твори, як от "Володар Перснів", "Гобіт" чи "Сильмарілліон".
Торжество може влаштувати хто завгодно і де завгодно, повідомляється на сайті Головного Товариства Толкіністів. Святкова кампанія проходить під гаслом "Піднімемо тост за Толкіна".
Джон Роналд Руел Толкін (1892-1973) – один із засновників жанру фентезі. Культовий твір письменника про "Володаря Перснів" вийшов друком у 1954-55, здобувши першу величезну популярність у США в часи руху хіпі. Один з мотивів трилогії – про природу влади – не втрачає своєї актуальності ніколи.
Вишня в шоколаді була представлена світові компанією Cella's Confections у Нью-Йорку 1929 року і відразу ж стала хітом, швидко завоювавши популярність у всьому світі. Через багато років, 1985 року, компанію Cella's Confections викупила у сім'ї Масарік компанія Tootsie Roll, хоча сім'я, як і раніше, є співвласником цього продукту.
Занурені в шоколад вишні покриваються цукровою пастою, що містить фермент, який називається інвертазою. Паста застигає, і вишні занурюють у шоколад. Потім вони зберігаються протягом одного-двох тижнів. Протягом цього періоду фермент запускає хімічну реакцію в цукерках. Темний шоколад і вишня багаті корисними для здоров'я антиоксидантами.
Тож, насолодіться цією смачною закускою в цей день – з користю для настрою та всього організму!
Фестиваль сну – це сучасне свято, вигадане для того, щоб допомогти нам відновити сили після новорічних свят. Ніхто достеменно не знає, хто його заснував. Але свято нагадує нам про необхідність піклуватися про себе.
Змініть постільну білизну. Люди, як правило, краще сплять у свіжій білизні. Крім того, зміна наволочки може позитивно вплинути на якість сну. І виспіться як слід!
Сьогодні щорічно виготовляється мільярди соломинок для коктейлів. Першу ж штучну соломинку для коктейля придумав Марвін Стоун, хазяїн фабрики по виробництву паперових сигаретних мундштуків.
До цього використовували справжні соломинки. Та лушпиння від них потрапляло в коктейль. Тому винахідник взяв смужку паперу, змастив її край клеєм, накрутив на олівець, а потім зняв отриману трубочку. 3 січня 1888 року у Вашингтоні Стоун запатентував соломинку для коктейля як винахід.
Відсвяткуйте цей день смачним коктейлем з яскравою соломинкою, що назавжди увійшла в наш побут!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.