Як наближення різдвяних свят вплине на курс долара: прогноз експерта

Читать на русском

Грудень може виявитися "рімейком" листопада

Читать на русском
Ні шалені злети, ні падіння курсів ринку валют поки що не загрожують
Ні шалені злети, ні падіння курсів ринку валют поки що не загрожують

Грудень може виявитися "рімейком" листопада

З наближенням свят населення може продавати валюту, що позначиться на курсі. Проте експерти вважають, що у грудні на валютному ринку продовжуватимуться тенденції листопада, а свята на пропозицію готівкового ринку вплинуть незначно.

За словами начальника департаменту казначейства "Глобус Банку" Тараса Лєсового, за всіма ознаками на міжбанківському валютному ринку курсові коливання перебуватимуть в кордонах 36-38 грн/$ та 39-41 грн/€, поточні коливання не перевищать 0,2 грн, а спред (різниця між курсами покупки та продажу) буде мізерною - до 0,1 грн.

"Щодо ситуації на готівковому ринку, через наближення свят ми припускаємо, що на готівковому ринку пропозиція може зрости на 10-15% (частина громадян, готуючись до святкувань, може реалізувати частину валютних накопичень), що позначиться на курсі - міжринкова різниця курсів може скоротитися з 1-1,5% до 1-0,7%", - сказав банкір.

За його словами, грудень може виявитися "рімейком" листопада: курсовий коридор буде в межах 37-38 грн/$ та 39-41 грн/€, різниця між курсами покупки та продажу буде в амплітуді 0,3-0,5 грн, а поточні (щоденні) курсові зміни не перевищать 0,5 грн.

Серед інших факторів, що впливатимуть на валютний ринок, залишаються ситуація в економіці країни, експортний розвиток та обсяг макрофінансової підтримки. Лєсовий наголосив, що цей фактор вже "тисне" на ринок, адже наступного року Україна потребуватиме понад 40 млрд дол. для того, щоб у надскладних умовах війни зуміти збалансувати бюджет.

"Таким чином, якщо не виникнуть якісь форс-мажорні обставини, ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком оптимістичною: курсові зміни можуть бути частими, однак цілком окресленими та без "аритмії". Ні шалені злети, ні падіння курсів ринку поки що не загрожують", - резюмував банкір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.