Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Грудень може виявитися "рімейком" листопада
З наближенням свят населення може продавати валюту, що позначиться на курсі. Проте експерти вважають, що у грудні на валютному ринку продовжуватимуться тенденції листопада, а свята на пропозицію готівкового ринку вплинуть незначно.
За словами начальника департаменту казначейства "Глобус Банку" Тараса Лєсового, за всіма ознаками на міжбанківському валютному ринку курсові коливання перебуватимуть в кордонах 36-38 грн/$ та 39-41 грн/€, поточні коливання не перевищать 0,2 грн, а спред (різниця між курсами покупки та продажу) буде мізерною - до 0,1 грн.
"Щодо ситуації на готівковому ринку, через наближення свят ми припускаємо, що на готівковому ринку пропозиція може зрости на 10-15% (частина громадян, готуючись до святкувань, може реалізувати частину валютних накопичень), що позначиться на курсі - міжринкова різниця курсів може скоротитися з 1-1,5% до 1-0,7%", - сказав банкір.
За його словами, грудень може виявитися "рімейком" листопада: курсовий коридор буде в межах 37-38 грн/$ та 39-41 грн/€, різниця між курсами покупки та продажу буде в амплітуді 0,3-0,5 грн, а поточні (щоденні) курсові зміни не перевищать 0,5 грн.
Серед інших факторів, що впливатимуть на валютний ринок, залишаються ситуація в економіці країни, експортний розвиток та обсяг макрофінансової підтримки. Лєсовий наголосив, що цей фактор вже "тисне" на ринок, адже наступного року Україна потребуватиме понад 40 млрд дол. для того, щоб у надскладних умовах війни зуміти збалансувати бюджет.
"Таким чином, якщо не виникнуть якісь форс-мажорні обставини, ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком оптимістичною: курсові зміни можуть бути частими, однак цілком окресленими та без "аритмії". Ні шалені злети, ні падіння курсів ринку поки що не загрожують", - резюмував банкір.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.