Яке сьогодні, 27 грудня, свято: День контррозвідки СБУ і День вирізання сніжинок

Цього дня народилися французькі комік Жерар Депардьє та американський актор Тімоті Шаламе

Календар, свято, цей день в історії, дата, 27 грудня
А ще цього дня – День фруктового пирога і готовності до епідемій

Сьогодні, 27 грудня, православна церква України вшановує пам'ять святого Стефана. В цей день святкують іменини Степан, Федір, Давид, Яків. До кінця року залишається 4 дні. Цього дня віряни уважно спостерігали за погодою: густі хмари синього кольору – до погіршення погоди.

27 грудня – яке сьогодні церковне свято

27 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого Стефана.
27 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого Стефана.

Проповідник в 30 років постраждав за Христа. Все життя він проповідував, та люди почали його обмовляти. Коли Стефан повстав перед судом, то виголосив свою відому промову, дорікнувши іудеям, що вони женуть від себе пророків.

Під час цієї проповіді з'явився сам Ісус Христос, але люди позатуляли свої вуха і очі, бо не хотіли нічого чути і бачити. Тоді його відвели за місто і побили камінням. Від травм чоловік і помер. Його тіло вночі таємно поховали христяни.

27 грудня – яке сьогодні свято в Україні

День контррозвідки СБУ

День контррозвідки СБУ відзначають 27 грудня.
День контррозвідки СБУ відзначають 27 грудня.

Цей день присвячений створенню Департаменту контррозвідки Служби безпеки України (СБУ). Контррозвідка СБУ відіграє важливу роль у захисті України від зовнішніх та внутрішніх загроз, роблячи значний внесок у забезпечення стабільності та суверенітету країни, соосбливо під час повномасштабного вторгнення росіян до України. 

Департамент контррозвідки СБУ був офіційно створений 27 грудня 1991 року після розпаду Радянського Союзу. З моменту створення Департамент контррозвідки СБУ зіткнувся з численними викликами, зокрема, з адаптацією до мінливого геополітичного ландшафту та нових загроз безпеці нашої молодої держави. 

День контррозвідки СБУ є нагадуванням про важливість пильності та стійкості у захисті національної безпеки. Цей день є даниною поваги співробітникам Департаменту контррозвідки СБУ, які захишають всіх українців від ворогів.

27 грудня – яке сьогодні свято в різних країнах 

День вирізання сніжинок

27 грудня проводиться День вирізання сніжинок.
27 грудня проводиться День вирізання сніжинок.

Паперові сніжинки, які з'явилися ще у вікторіанську епоху, стали популярним символом свят. Цікаво, що крижані сніжинки тануть, але їхні паперові "сестри" живуть навіть після снігопаду, нагадуючи про зимову красу.

Мистецтво вирізання паперових фігурок зародилося в Китаї, а згодом адаптувалося європейцями у XVII столітті. В XVIII столітті цей стиль потрапив до Пенсільванії. Завдяки цьому мистецтво вирізання паперу стало невід'ємною частиною західної культури.

Щоб створити сніжинки різних розмірів, можна використовувати паперові квадрати різних розмірів. Спробуйте, це цікаво і весело!

Міжнародний день готовності до епідемій

27 грудня проводиться Міжнародний день готовності до епідемій.
27 грудня проводиться Міжнародний день готовності до епідемій.

13 листопада 2020 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка проголосила 27 грудня Міжнародним днем готовності до епідемій.

Нинішня пандемія COVID-19 наочно продемонструвала, як великі інфекційні захворювання можуть руйнівно впливати на людське життя. Глобальні кризи в галузі охорони здоров’я можуть призвести до перевантаження і без того ослаблених медичних систем, порушення світових ланцюгів постачань і серйозних збитків для засобів існування.

В умовах швидко мінливих викликів, таких як нові інфекційні захворювання, готовність до кризових ситуацій – це не лише питання здоров’я, але й стабільності та добробуту кожної нації.

Цей день нагадує про необхідність глобальної співпраці, підготовленості до пандемій та зміцнення систем охорони здоров'я в усьому світі. 

День фруктового пирога

27 грудня проводиться Національний день фруктового пирога в США.
27 грудня проводиться Національний день фруктового пирога в США.

Точне походження і засновник Національного дня фруктових пирогів досі невідомі. Але відомо, що фруктові кекси були першими військовими пайками.

Фруктовий кекс або пиріг – це стародавні ласощі, причому найстаріші версії являють собою свого роду енергетичний батончик, який робили римляни для підтримки своїх солдатів у бою. Римський фруктовий пиріг являв собою пюре з ячменю, меду, вина і сушених фруктів, часто зерен граната.

У XVI столітті відкрили, що висока концентрація цукру зберігає фрукти, з'явилася величезна кількість зацукрованих фруктів, що зрештою зробило фруктовий кекс відомішим та економічнішим у всьому світі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube