Цього дня народилися український журналіст, телеведучий Юрій Макаров і американська акторка Барбаза Стрейзанд
Сьогодні, 24 квітня, православна церква України відзначає день мученика Сави Стратилата і з ним 70 воїнів. В цей день святкують іменини Валентин, Інокентій, Леонтій, Лука, Микола, Сава, Сергій, Олексій, Хома, Єлизавета. До кінця року залишається 251 день. А віряни уважно стежать за погодою: вже з'явилося багато комарів і мух, то більше заморозків не буде.
Сава був воєводою, вірним Господу нашому Ісусу Христу. Він мав силу над бісами і лікував людей, виганяфючи тих.
Незабаром царю-язичнику донесли, що святий Сава є християнином. Його схопили та привели до царя на допит. Тут він безбоязно сповідав Христа і, відв’язавши свій військовий пояс, кинув його, відкидаючи і сан воєводський.
Святого били, палили вогнем і, нарешті, кинули в котел із киплячою смолою. Але святий залишився цілим і вийшов з казана неушкодженим. Святий же Сава був ув’язнений у в’язниці і там сподобився Божественного видіння та допомоги.
Коли він опівночі молився, йому з’явився Христос, що осяяв його світлом слави Своєї і сповіщав його не боятися мук, але безбоязно йти на свій подвиг. Його кинули в річку, де він потонув.
У Стародавньому Єгипті були перші спроби використання сантехніки, хоча й досить примітивні. У гробницях фараонів знаходили туалети і навіть душові кімнати, що свідчить про високий рівень розвитку цивілізації в цьому аспекті. У Римській імперії система водопостачання була настільки розвинута, що деякі акведуки досі використовуються.
А от перші модерні водопроводи у США з'явилися в середині XIX століття. Міста почали впроваджувати централізоване водопостачання, що значно зменшило смертність від хвороб, пов'язаних з водою.
Якщо у вас є негерметичний кран, з якого капає вода двічі на хвилину, ви будете втрачати майже 4 л води на тиждень. Це не лише погано для навколишнього середовища, а й може призвести до значних витрат. Просте виправлення такої проблеми дозволить зекономити ресурси та гроші. І виправити її може лише водопровідник!
Щороку в лабораторіях США понад 100 мільйонів тварин стають жертвами жорстоких експериментів: їх спалюють, калічать, отруюють і піддають іншим знущанням.
При цьому, 92% препаратів, що демонструють безпечність і ефективність на тваринах, провалюються в клінічних випробуваннях на людях, оскільки вони є або занадто небезпечними, або не працюють.
Проте є країни, які зробили важливий крок у боротьбі за права тварин. Європа, найбільший косметичний ринок у світі, Ізраїль та Індія вже заборонили тестування косметики на тваринах, а також продаж або імпорт нових косметичних продуктів, протестованих на живих істотах.
Менінгіт - підступне і небезпечне захворювання, яке впливає на спинний і головний мозок. На жаль, воно здатне спричиняти важкі наслідки, інвалідність, та навіть ставати причиною смерті. Менінгіт може прогресувати за лічені години, що робить раннє розпізнавання симптомів - головний біль, висока температура, ригідність м’язів шиї - життєво важливим.
Близько 90% випадків менінгіту пов’язані з інфекціями, викликаними вірусами або бактеріями. Вакцини проти менінгококу врятували тисячі життів і значно зменшили поширення цього захворювання. Перше зареєстроване спалах менінгіту стався в Женеві в 1805 році. Й лише в середині XX століття були розроблені перші ефективні вакцини.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, завдяки вакцинам щорічно вдається уникнути понад 2-3 мільйонів смертей від таких хвороб, як кір, дифтерія, правець, кашлюк і поліомієліт.
Хоча вакцини, як ми їх знаємо сьогодні, стали реальністю лише в середині XX століття, самі принципи імунізації мають довгу історію. Ще в X столітті в Китаї люди використовували методи, схожі на щеплення від натуральної віспи, щоб захистити людей від цієї смертельної хвороби.
Всесвітній тиждень імунізації нагадує всім нам про неймовірну силу вакцин у боротьбі з хворобами. Вакцини рятують життя! Не забувайте, що імунізація - це про здоровя всіх нас.