Яке сьогодні, 2 лютого, свято: День бабака і гавайської гітари

Цього дня народились ізраїльська співачка Dana International та колумбійська співачка Шакіра

Календар, свято, цей день в історії, дата, 2 лютого
А ще в цей день – День їжака і вітру в Латвії

Сьогодні, 2 лютого, православна церква України відзначає Стрітення Господа нашого Ісуса Христа. В цей день святкують іменини Юхим, Захар, Інна, Лаврентій, Лев, Павло, Римма, Семен. До кінця року залишається 332 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо погода похмура – чекайте на похолодання.

2 лютого – яке сьогодні церковне свято

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа відзначають 2 лютого.
Стрітення Господа нашого Ісуса Христа відзначають 2 лютого.

Історію цього свята розповідає тільки один євангеліст апостол Лука. Згідно православної традиції в цей день освячують воду та свічки. Звичай освячувати воду пов’язаний із релігійними віруваннями наших предків. Вважалося, що на Стрітення зима поволі відступає, щоб весняні повені не принесли людям шкоди освячували воду, котру збирали з льоду та бурульок.

Освячення свічок, також, пояснюється швидким приходом весни, коли світло переважає над зимовою темрявою. І щоб весняна та літня негода не приносила шкоди, освячені свічки запалювали під час грози та блискавок. Тому ці свічки називають "громичними". Освяченою водою в цей день окроплювали майно, худобу та поля, щоб Господь послав хороший урожай, збільшив худобу та зберіг від усякої біди.

2 лютого – яке сьогодні свято в різних країнах світу

День бабака

День бабака відзначають 2 лютого.
День бабака відзначають 2 лютого.

Бабак, що спить, хропе, і так легше знайти. Схід сонця бабаки намагаються зустрічати своєрідним свистом. Відомо, що їх дуже швидко можна приручити і, як правило, бабаки віддані своїм господарям.

Ви здивуєтеся, але зараз на цю подію звертають увагу навіть представники Гідрометцентру, а перші згадки про День бабака датовани ще 1841 роком. Для Канади та Сполучених Штатів Америки – це традиційне національне свято, що відзначається 2 лютого, проте його популярність вже давно перейшла межі цих країн. 

Народна технологія свідчить: спостерігаючи бабака, який вилазить зі своєї нори в цей день, варто звернути увагу на його поведінку. Саме по ній можна визначити близькість настання довгоочікуваної весни. Якщо цей день буде похмурий і бабак не зможе побачити свою тінь, але спокійно залишить насиджену нору, то висока ймовірність, що зима незабаром закінчиться, а весна очікується рання в цей рік!

День укулеле

День гавайської гітари відзначають 2 лютого.
День гавайської гітари відзначається 2 лютого.

Гавайська гітара – Ukulele – маленький, та надзвичайно популярний на Гаваях музичний інструмент, який має чотири струни. Фактично гавайська гітара походить від двох португальських інструментів: брагуінья і кавакіно. Її винайшли в 1879 році три іммігранти – Мануель Нуньєс, Хосе ду Еспіріту Санту і Аугусто Діас.

Легенда приписує появу її назви англійцю Едварду Вільяму Первісу, одному з офіцерів короля Гаваїв. Можливо це сталося через невеликий зріст цього офіцера, неспокійні манери і ігровий досвід. Як би там не було, але гавайська гітара – це щось! Матимете змогу, неодмінно послухайте її вживу, не пожалкуєте. 

День їжака

День їжака відзначається 2 лютого.
День їжака відзначається 2 лютого.

День їжака – свято, схоже на День бабака, коли римляни спостерігали за поведінкою їжаків, будячи їх під час зимової сплячки, щоб визначити, якою буде зима. Їжаки – нічні мешканці, яких в природі налічується 17 різних видів, що живуть у Європі, на Близькому Сході, в Центральній Азії та Африці. 

Ці маленькі колючі створіння потребують нашого захисту, адже їх існуванню загрожує знищення природного середовища та скорочення джерел їжі. Їжаки – справжні любителі їсти комах, дощових хробаків, равликів і слимаків, але їм необхідно, щоб ці продукти були доступні в достатній кількості. Однак, через діяльність людини, в Європі їжаки втрачають значну частину свого середовища.

День вітру в Латвії

День вітру відзначається 2 лютого.
День вітру відзначається 2 лютого.

У стародавній Латвії День вітру був святом, яке завжди відзначалося 2 лютого. Цей день вважався дуже вітряним днем, і проводилися різні ритуали, щоб шкода від вітру не була надто великою, особливо наступного літа.

У страдовнах слов'ян існував Стрибог – бог вітру, вихору і бурі. Він же бог війни і поширювач багатства. Князь Володимир навіть поставив його ідола в Києві у 980 році в рамках своєї релігійної реформи. Польський філолог Александер Брюкнер порівнював слово "Стрибог" з українським "стрибати", трактуючи його як причетність до весни та зростання. Отже, можливо, якби зима ще не лютувала, а весна вже скоро!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube