День преподобного Афанасія Афонського та Міжнародний день Нельсона Мандели, у цей день народився Юрій Іллєнко - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на вівторок, 18 липня
Православні християни відзначають у вівторок, 18 липня 2023 року, День преподобного Афанасія Афонського. Наші пращури вважали, що якщо хмарно і зірок практично не видно, то очікується негода. Вважається, що якщо місяць рогами вгору, то зима буде холодною, донизу – теплою. Іменини сьогодні святкують Агнія, Анна, Арсеній, Опанас, Варвара, Василь, Геннадій, Єлизавета, Кирило, Сергій, Степан, Тихон. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 199 день року.
За церковним календарем 18 липня – День преподобного Афанасія Афонського. Афанасій рано залишився без батьків, однак за його виховання взялася черниця. Він дуже любив її і намагався у всьому бути на неї схожим, зокрема і у молитвах та пості. Афанасій прийняв постриг і став самітником, зважившись на подвиг безмовності. Часто він боровся із бісами, які хотіли пробудити ненависть до навколишнього світу.
І одного разу він майже піддався сумнівам, але вирішив рік витерпіти, а тоді – скоритися волі Божій. Останнього дня на нього пролилося світло з неба, і його гріховні помисли були розсіяні. Так, до нього почали звертатися по допомогу паломники. Пізніше він почав зводити храм неподалік від Афона, але під час будівництва загинув: на нього завалився верх храму.
В народі 18 липня святкували День народження місяця. А тому ввечері було прийнято спостерігати за місяцем. Наприклад, якщо він "грав", це означало, що урожай буде хорошим. Також в цей день пекли булочки і печиво у формі Місяця, залучаючи удачу. Додайте в випічку мед, мак, горіхи, вершкове масло. А готову здобу слід посипати цукатами, полити варенням, сиропом. Вважалося, чим більше здоби у випічці, чим вона ситніше, тим вдаліше буде ваше сімейне життя. Прісну випічку їсти не можна, інакше і життя буде голодним. Вечір проведіть з сім'єю, сходіть в гості до родичів або запросіть їх до себе.
18 липня іменини відзначають Агнія, Анна, Арсеній, Опанас, Варвара, Василь, Геннадій, Єлизавета, Кирило, Сергій, Степан, Тихон.
Мусульманський Новий рік. Мусульмани ведуть літочислення від Хіджри, тобто переселення пророка Мухаммеда та перших мусульман до Медіни з Мекки у 622 р. н. е. Рік у мусульман триває менше на 11-12 днів, ніж у християнських народів, а кожна нова доба настає після заходу сонця, оскільки використовується місячний календар. Тому дата початку Нового року є змінною. Вона співпадає з початком місяця Мухарам і щороку визначається за астрономічними розрахунками.
Цей день не вважається святковим та не відзначається масовими заходами, бо це заважає молитися. Але до нього треба підготуватися, ретельно прибравши помешкання, та проростити зерно пшениці чи сочевицю. Потім готують традиційні для мусульман страви – баранину, сабзах, сенджед, серкех, сомак тощо, пригощають ними рідних і друзів.
Напередодні Нового року згадують померлих родичів, а в день його настання чоловіки йдуть у мечеть слухати проповідь. Так починається місячний період обов’язкового суворого посту, під час якого до заходу сонця забороняється вживання їжі та купання. Протягом місяця треба повністю присвятити себе служінню Аллаху та допомагати нужденним. Заборона святкування Нового року у мусульманських традиціях ґрунтується на необхідності суворо дотримуватися розпорядку дня, не вживати алкоголь, не порушувати спокій. Навіть дарування подарунків вважається марнотратством.
У листопаді 2009 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 18 липня Міжнародним днем Нельсона Мандели в знак визнання внеску колишнього президента Південної Африки в справу миру і свободи. Нельсон Мандела – один із найповажніших державних діячів світу, який очолив боротьбу, спрямовану на подолання режиму апартеїду та встановлення багаторасової демократії. Після 27 років ув’язнення він вийшов на волю та став першим в історії ПАР чорношкірим президентом, зігравши провідну роль у встановленні миру в країні. У 1993 році отримав Нобелівську премію миру.
Щорічно 18 липня власний День народження відзначає «Тетріс», бо саме цього дня у 1985 році було випущено електронну версію відомої комп’ютерної гри. Винахідник «Тетріса» – талановитий вчений на ім’я Олексій Пажитнов. Вперше світ побачив гру 6 червня 1984 року.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.