Цього дня народилися український стендап-комік Василь Байдак і канадський та український шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво
Сьогодні, 14 січня, православна церква України відзначає Віддання свята Богоявлення. Вшановують пам'ять преподобних отців, у Синаї та Раїфі вбитих: Ісаї, Сави, Мойсея та учня його Мойсея, Єремії, Павла, Адама, Сергія, Домна, Прокла, Іпатія, Ісаака, Макарія, Марка, Веніаміна, Євсевія, Іллі та інших із ними, а також рівноапостольної Ніни. В цей день святкують іменини Ніна, Остап, Веніамін, Ярема, Агнія, Павло. До кінця року залишається 351 день. А віряни уважно стежать за погодою: заметіль цього дня віщує холодне, але родюче літо.
Ніна народилася приблизно в 280 році в Каппадокії, де з раннього дитинства її виховували в любові до Бога. Жінка присвятила життя проповіді Євангелія й зціленню хворих.
У 20 років вона разом із батьками переїхала до Єрусалима. Одного разу Мати Божа з'явилася Ніні й веліла вирушити до Грузії, де тоді мешкали язичники. Прибувши туди, Ніна почала проповідувати християнство. Згодом до неї приєдналися інші дівчата, і вони заснували монастир.
Ніна померла 335 року. Нині її мощі зберігаються в Бодбійському монастирі, що в містечку Сігнахі.
Це міжнародне свято, яке було проголошено ЮНЕСКО у співпраці з Міжнародною радою з філософії та гуманітарних наук у 2019 році. Вперше цей день відзначили 14 січня 2020 року.
Мета цього дня – привернути увагу до значення логіки в різних сферах життя, її концептуального впливу та практичного застосування. Це свято сприяє поглибленню розуміння ролі логіки в історії науки та розвитку людської цивілізації. Логіка є основою для будь-яких міркувань, досліджень та рішень.
Історія логіки бере свій початок ще в античному світі. Давньогрецький філософ Арістотель вважається "батьком" логіки, оскільки він першим систематизував правила дедуктивного міркування у своїй праці "Органон". Його принципи логіки використовуються й сьогодні.
14 січня 1794 року в США провели перший успішний кесарів розтин, після якого вижили й породілля, і малюк. На той момент операція вже була відома у світі, але здебільшого її проводили в надії врятувати хоча б дитину, коли мати була при смерті.
У цьому випадку Джессі Беннет спробував врятувати й свою дружину Елізабет, і ненароджену ще дитину. Операція була екстреною та проходила за таких умов, що сподіватися на успішне завершення було надто амбітно. Лікар, який супроводжував домашні пологи Елізабет Беннет у Вірджинії, відмовився, коли вона попросила його зробити кесарів розтин, щоб врятувати хоча б дитину. Тоді на це погодився батько – Джессі Беннет був хірургом.
Процедуру проводили вдома у Беннетів. Жодного стерильного середовища не було – операційний стіл створили з двох дощок, які поклали на дві бочки. Замість наркозу використовували лауданум – опіумну настойку на спирту. Хоч як дивно, операція пройшла успішно – народилася здорова дівчинка. Елізабет видужала. Про успішну операцію Беннет повідомив світу далеко не одразу, бо боявся, що його вважатимуть брехуном. Однак згодом подробиці стали відомі, й подружжя Беннетів увійшло до анналів історії акушерства.
День вбрання для домашніх тварин заснувала у 2009 році знаменита експертка зі стилю життя домашніх тварин та фахівчиня з поведінки тварин Коллін Пейдж. Цього дня власники тварин вдягають своїх собак, котів, хом'ячків, кроликів або морських свинок у милі костюмчики.
Існують різні причини, чому люди вирішують вдягати своїх улюбленців. Для одних це спосіб привернути увагу до свого чотирилапого друга, для інших – шанс отримати лайки в соцмережах, а для когось вихованець у костюмі виглядає неймовірно мило і таким чином створює святкову атмосферу.
Однак одна з головних причин, чому господарі вирішують одягати своїх тварин – це турбота про їхній комфорт. Светри, куртки та інші теплі речі стають справжнім порятунком від негоди!
Наші житлові приміщення мають значний вплив на наше психічне, емоційне та фізичне здоров'я. Комфортний будинок – це місце, де ми проводимо більшу частину свого часу. Фактори, що впливають на комфорт у домі, є різноманітними. Ці складові формують атмосферу дому, яка здатна впливати на наш емоційний стан. І тут важливу роль відіграють психологічні чинники, такі як відчуття безпеки та належності.
Існують дослідження, які підтверджують, що правильно організоване житло може значно покращити наше самопочуття, підвищити продуктивність та навіть сприяти кращому сну. Тому не варто недооцінювати вплив атмосфери дому на наше повсякденне життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.