В цей день народилися український письменник, військовий Валерій Маркус та американський актор Джекі Гейлі
Сьогодні, 14 липня, православна церква України вшановує пам'ять апостола від 70-ти Акили та преподобного Онисима, чудотворця. В цей день іменини святкують Ангеліна, Даміан (Дем'ян), Кузьма, Петро, Камілія, Маркел, Никодим та Бонавентура, Іван, Костянтин, Микола, Степан та Федір. До кінця року залишається 170 днів.
Згідно з народними прикметами, якщо цього дня суха погода, то буде тепла осінь, а якщо дощ – чекайте мокрий сінокіс. Якщо на деревах починають червоніти листя, то це віщує багатий урожай грибів та ранню осінь. Яскраво-червоне сонце на сході за хмарами – чекайте дощ, а сороки стрекочуть до спеки.
Православна церква 14 липня вшановує пам'ять святого Акили – апостола від сімдесяти. Він був юдеєм і разом з дружиною жив у Римі. За наказом імператора Клавдія подружжя вигнали зі столиці і вони переїхали у Коринф. Саме там Акил познайомився з апостолом Павлом та став його учнем, прийнявши хрещення.
За вказівкою апостола Павла святий Акилі з дружиною Прискіллою переїхав до Ефесу та став проповідувати Євангелія. Пробули вони там не довго. Після смерті імператора Клавдія подружжя знову повернулось до Риму. Згодом апостол Павло поставив Акилу єпископом в Асію. Він ревно навертав язичників до Христа, утверджував їх у вірі та висвячував пресвітерів, також розтрощував ідолів. В апостольських трудах Акилі невпинно допомагала свята Прискілла.
На жаль, їхнє життя завершилось муками: шлюбну пару вбили язичники. Сталось це за часів правління імператора Нерона.
Щороку у другий понеділок липня відзначають Міжнародний день міських дзвонарів або глашатаїв. У 2025 році дата припала на 14 липня. Мета свята – вшанувати історичну роль людей, які використовували дзвони для сповіщення громадськості про важливі події та новини. Запроваджене воно було у 1997 році Скоттом Фрейзером. Він працював міським глашатаєм з Ватерлоо (провінція Онтаріо, Бельгія).
Глашатаї з'явились у стародавні часи. Тоді не було радіо та інтернету, а доносити інформацію до населення потрібно було. Їхній голос був гучним та чітким, щоб усі могли почути повідомлення. Здебільшого глашатаї сповіщали про початок воєн, великі пожежі, укази влади, податки та судові виклики.
Ця посада вважалась престижною, а люди, які її займали, були досвідченими та відповідальними. Заподіяння шкоди міському глашатаю вважалося державною зрадою. У цей день проводяться різні заходи та конкурси. Вони мають вшанувати цінний внесок носіїв новин у формування суспільства.
14 липня у світі відзначають Міжнародний день небінарних людей. Свято було започатковане у 2012 році за ініціативою Катьє ван Лун. Його мета – привернення уваги до проблем, з якими стикаються небінарні особи. Також підвищити обізнаність суспільства про гендерну різноманітність, яка не обмежується двома статями (чоловічою та жіночою), і сприяти прийняттю та повазі до таких людей.
День небінарних людей також є нагадуванням про те, що кожна людина має право на самовизначення та самовираження. Ідентичність небінарних людей виходить за межі усталених суспільством (тобто жіночого чи чоловічого гендерів). Вони можуть вважати себе не належними до жодної з двох статей, або мати одразу дві.
Першою людиною з позначенням гендерквіру в юридичних документах є Джеймс Шупе. Він мешкає у США і відповідний документ отримав у 2016 році.
Також 14 липня відзначають День обізнаності про акул. Він має на меті розвіяти міфи та стереотипи про цих хрящових риб, як про кровожерливих монстрів, та показати їх важливість для морської екосистеми.
Наразі близько чверті всіх видів акул знаходяться на межі зникнення. Серед причин – браконьєрство і забруднення океанів, а також зміни клімату. Багато видів цих риб занесені до Червоної книги та потребують захисту для збереження їх від повного зникнення. За статистикою щорічно вбивають понад 80 мільйонів акул.
Як заявляють вчені, повне зникнення акул спричинить руйнування рифів, тотальне забруднення морів та океанів, збій харчового ланцюга, а також підвищення рівня вуглекислого газу в воді, повені тощо. Тому у цей день проводять різні заходи, які мають на меті розповісти про важливість збереження акул.
14 липня у Франції відзначають національне свято – День взяття Бастилії. Воно знаменує річницю штурму Бастилії, який відбувся у 1789 році та став ключовим моментом Французької революції. Саме цю дату вважають символом перемоги над старою режимом та возз'єднання французької нації.
Бастилія – це фортеця у західній частині Парижа, яку звели у 14 столітті з метою захисту від нападів зовнішніх ворогів. У 17 ст. її переобладнали у в'язницю. Там тримали засуджених за політичні злочини. У 18 ст. Франції загрожувало банкрутство через недолуге правління короля Людовик XVI. Він був нерішучим і загнав країну у кризу. 20 червня 1789 року проти нього повстали представники селянства, міщанства, ремісництва, купецтва та духовенства. Король капітулював і 9 липня відбулися Генеральні збори. Вони проголосили себе Установчими зборами держави задля створення конституції та трансформації країни з монархії на республіку.
Король не змирився з цим і, заручившись підтримкою армії, хотів силою розігнати народ. 14 липня відбувся штурм Бастилії. У ході цього протистояння загинуло 98 осіб ще 73 отримали важкі поранення. Триденний штурм Бастилії – найважливіша подія повстання в Парижі, який докорінно вплинув на розвиток історії Франції. Після повного розгрому Людовик XVI прибув на Установчі збори і визнав їх легітимність. День взяття Бастилії вперше відзначили у 1880 році.