Яке сьогодні, 10 січня, свято - Всесвітній день метро та вдячності кімнатним рослинам

В цей день народилися український кінорежисер Алан Бадоєв та новозеландський актор Джемейн Клемент - свята, церковні та народні традиції на середу, 10 січня

Яке сьогодні, 10 січня, свято - Всесвітній день метро та вдячності кімнатним рослинам
А ще 10 січня День дивних людей та Національний день устриць "Рокфеллер"

У середу, 10 січня, православна церква шанує святого Григорія Ніського. День відомий під назвою Григорій-літовказівник. Іменини сьогодні святкують Анатолій, Григорій, Макар, Павло, Петро, Арсенія.

10 січня - яке сьогодні церковне свято

Він дожив до глибокої старості та помер після чергового Константинопольського собору
Він дожив до глибокої старості та помер після чергового Константинопольського собору

У церковному православному календарі це дата вшанування пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського. У народі його прозвали Літовказівником, оскільки за погодою цього дня судили загалом про літо. 

Григорій проживав у IV столітті у Кесарії (Каппадокія), де й здобув освіту. Його вчителем був брат - святитель Василь Великий. Також він багато часу витратив на самостійне навчання. Завдяки цьому став ритором (оратором) та пішов із церкви. Після смерті дружини він повернувся до рідного маєтку та церкви.

372 року Григорія призначили на посаду єпископа Нісси. Із цього року його діяльність була присвячена боротьбі з аріанами. Григорія було схоплено, але йому вдалося втекти. Кілька років він поневірявся, зазнаючи негараздів і страждань, але не залишив віри.

У 381 року у Константинополі скликано II Вселенський собор, де Григорій став однією з головних діячів. У 383, 386 і 394 роках він виступав у Константинополі, вимовляючи різні слова. Григорій завзято захищав Православні догмати та став авторитетним богословом імперії.

10 січня наші пращури вважали особливо корисним хліб. З ранку натщесерце проводили ритуал для міцного здоров'я: з'їдали невеликий шматочок хлібної кірки, і запивали святою водою чи кагором. Хліб треба було ламати руками, а не різати ножем, а хлібні крихти потрібно було з'їдати.

10 січня - яке сьогодні свято в різних країнах

Нова рослина у вашому домашньому офісі може зробити віддалену роботу менш напруженою
Нова рослина у вашому домашньому офісі може зробити віддалену роботу менш напруженою

10 січня проводиться День вдячності кімнатним рослинам. Було засновано мережею Gardener's Network, що дало офіційну можливість нагадати людям про переваги кімнатних рослин, наприклад дослідження 2009 року показало, що запах лаванди може ефективно знизити частоту пульсу в стресових ситуаціях.

Кімнатні рослини не тільки добре виглядають, а й допомагають нам почуватися добре. Кімнатні рослини не лише покращують загальний вигляд приміщення, а й, як показують дослідження, покращують настрій, підвищують творчий потенціал, знижують стрес та усувають забруднювачі повітря, роблячи вас здоровішими та щасливішими.

Кімнатні рослини корисні для вашого здоров'я - і не тільки через їхню візуальну красу. По суті, вони роблять те саме, що й ми, коли дихаємо: виділяють кисень і поглинають вуглекислий газ. Це не лише освіжає повітря, а й виводить шкідливі токсини. Вирощування запашних квітучих рослин, таких як бузок, лаванда або жасмин, може допомогти вам покращити настрій, краще спати та полегшити, наприклад, симптоми депресії.

Розповіді про те, що сам Джон Рокфеллер любив однойменну страву - це навіть не легенда, а безглузда байка. Мільярдер не був гурманом
Розповіді про те, що сам Джон Рокфеллер любив однойменну страву - це навіть не легенда, а безглузда байка. Мільярдер не був гурманом

У США 10 січня - Національний день устриць "Рокфеллер". Страва створена у ресторані "У Антуана" у Новому Орлеані ще 1889 року.

Маленький шедевр кулінарного мистецтва - устриці, запечені на половинках раковин під незвичайним соусом - оточений безліччю легенд, завдяки яким ресторан "Антуан" користується величезною популярністю. Серед гостей та шанувальників кухні закладу були кілька президентів США і навіть Папа Іван Павло ІІ.

З чого саме складається соус, під яким запікаються устриці на половинках раковин, достеменно відомо лише власникам ресторану. Кулінари намагаються розгадати склад соусу практично з моменту його створення.

Високий вміст какао робить смак шоколаду глибоким і менш солодким, із трохи сухою або розсипчастою текстурою
Високий вміст какао робить смак шоколаду глибоким і менш солодким, із трохи сухою або розсипчастою текстурою

10 січня проводиться День чорного шоколаду. Гірко-солодкий шоколад - це різновид шоколаду із вмістом какао близько сімдесяти відсотків.

Шоколад із відсотковим вмістом какао 70 або вище є найкориснішим. Темний шоколад найкраще підходить для вас, тому що це найменш оброблений шоколад, а значить, він містить найбільшу кількість флавоноїдів, що містяться в какао-бобах.

Флавоноїди мають ряд лікувальних властивостей, включаючи протиракові, антиоксидантні, протизапальні та противірусні властивості. Вони також мають нейропротекторну та кардіопротекторну дію. Ця біологічна активність залежить від типу флавоноїду, його (можливого) способу дії та його біодоступності.

Зменшенню кількості орлів сприяють часті руйнування гнізд людьми, хижаками, а також відстріл дорослих птахів та молодняку під час шлюбного періоду
Зменшенню кількості орлів сприяють часті руйнування гнізд людьми, хижаками, а також відстріл дорослих птахів та молодняку під час шлюбного періоду

День порятунку орлів відзначають щороку 10 січня. Однією з основних цілей створення цього свята є підвищення поінформованості про орлів та спрямування загальних зусиль на збереження цих птахів, а також запобігання їх зникненню. Нині браконьєрство, пестициди та інші загрози продовжують загрожувати популяціям орлів.

Орли - одні з найсильніших і найпрекрасніших хижих птахів землі. Вони гніздяться землі, скелях чи деревах. Свою потенційну жертву орли виглядають, ширяючи в повітрі, або підстерігають, сидячи на піднесеному місці. На жаль, щороку чисельність орлів скорочується. Орнітологи змушені віднести орлів до категорії найрідкісніших видів пернатих хижаків, занесених на сторінки Червоної книги.

У світі сьогодні налічується 69 видів орлів. Цікаво, що самки орлів більші за самців на цілих 30%. Термін життя орла залежить від виду, білоголовий орлан і беркут живуть тридцять років. Орли зустрічаються у різних ареалах. До них відносяться ліси, водно-болотні угіддя, озера, луки та інше. Птахи живуть практично скрізь у всьому світі, крім Антарктиди та Нової Зеландії.

Одним із найбільших орлів вважають беркута, розмах крил якого сягає 2 метри та 40 сантиметрів. Мешкає беркут найчастіше далеко від місць поселення людини, на високогір'ї. До речі, беркути використовуються для промислового полювання на лисиць, вовків тощо.

Слід пам’ятати, що саме диваки є двигунами прогресу у той час, коли "нормальні" люди лише споживають його результати
Слід пам’ятати, що саме диваки є двигунами прогресу у той час, коли "нормальні" люди лише споживають його результати

10 січня відзначається День особливих (дивних) людей. Не зважаючи на те, що це поняття є дуже розповсюдженим, мало хто точно знає його сенс. Тому метою ініціаторів свята стало розповсюдження інформації про відмінні риси дивних людей. 

Згідно з визначенням, особлива людина не має наміру довести комусь свою думку. Завдяки набуттю гармонії у своєму житті, їй це стає непотрібним. Така людина налаштована на щастя, вона може бачити незвичайне у кожній речі та явищі. 

Особливі люди часто виявляють свій внутрішній стан через зовнішні образи. Для цього вони використовують яскраві фарби в одязі або кольорі волосся, наносять на тіло татуювання, одягаються всупереч погодним умовам. Люди, які живуть "на автоматі", кожного дня проживаючи "день бабака", не можуть зрозуміти, навіщо постійно шукати щось нове та цікаве.

Першою в світі міською підземкою стало Лондонське метро, збудоване за проектом Чарльза Пірсона та відкрите 10 січня 1863 року
Першою в світі міською підземкою стало Лондонське метро, збудоване за проектом Чарльза Пірсона та відкрите 10 січня 1863 року

Всесвітній день метро планета відзначає 10 січня. В цей день у далекому 1863 році в Лондоні було відкрито першу лінію метрополітену довжиною шість кілометрів. Для XIX століття це стало резонансною подією, адже в багатьох країнах головним видом транспорту ще залишався кінний. В наш час метро має ключове значення для міської інфраструктури, а його потужності дозволяють перевозити величезну кількість пасажирів. Метро доступне за будь-яких погодних умов, швидке та безпечне. 

Історія будівництва метро почалася з винаходу тунелепрохідного щита. Винайшов його в 1814 році англійський інженер Марк Брюнель, а надихнуло його на цю ідею спостереження за морським молюском, який вміє пробурювати отвори в уламках затонулих кораблів. В 1842 році за допомогою тунелепрохідного щита було завершено будівництво тунелю під Темзою. Цей тунель став прототипом метрополітену та поштовхом до його створення.

Метрополітен - невід’ємна частина життя мегаполісів. Рух потягів через короткі інтервали часу, відсутність заторів у години пік, безпека та відносно невисока вартість квитка роблять підземку популярним транспортом. Для жителів тих міст, де є метро, воно переплітається з життям з дитинства. Батьки вчать своїх дітей ним користуватися, а метро стає частиною сімейної історії.

Хто народився 10 січня

10 січня 1961 р. - Еван Хендлер - американський актор. Відомий насамперед із серіалів "Секс у великому місті" та "Блудлива Каліфорнія".

Еван Хендлер
Еван Хендлер

10 січня 1974 р. - Джемейн Клемент - новозеландський актор, продюсер, музикант і композитор. Найбільш відомий як учасник комедійно-музичного дуету "Flight of the Conchords", разом із Бретом Маккензі. Володар премії "Греммі 2008" за найкращий комедійний альбом також має 7 номінацій на прайм-таймову премію "Еммі".

Джемейн Клемент
Джемейн Клемент

10 січня 1981 р. - Алан Казбекович Бадоєв - український кінорежисер, режисер відеокліпів і продюсер. Відомий своєю спільною роботою з популярними українськими виконавцями - зйомкою відеокліпів.

Алан Бадоєв
Алан Бадоєв

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube