Цього дня народилися американський актор Ерік Робертс та шотландський актор Девід Теннант
Сьогодні, 18 квітня, православна церква України відзначає Спомин святих спасительних страстей Господа нашого Ісуса Христа. В цей день святкують іменини Іван, Григорій, Віктор. До кінця року залишається 257 днів. А віряни уважно стежать за погодою: почути цього дня спів зозулі - до теплого літа.
Страсна п'ятниця, також Стражденна, Велика, або Свята - згідно з християнським віровченням - день розп'яття Христа. Це була величезна жертва Ісуса, яку Христос віддав, щоб ми могли мати життя вічне. Але це також була демонстрація його безмежної любові до нас - любові, яка допомогла йому перенести всі страждання та муки.
Спомин про святі страсті Ісуса Христа нагадує нам про те, що наш Господь не тільки віддав своє життя за нас, але також показав нам, як ми можемо бути справжніми учнями і слугами Божими. Він закликав нас до того, щоби ми були готові жертвувати свої життя за наших братів та сестер так само, як Він зробив це для нас.
Сьогоднішній день є часом, коли маємо по-особливому зберігати спокій та душевну рівновагу. Проведіть цей день з молитвою та в умиротворенні. Відкладіть клопоти і турботи. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо, що земне життя має початок і має кінець. Будьмо гідні вчинку Христа!
На превеликий даль, сьогодні не тількт українці страждають від масованих обстрілів росіян, але й памятки нашої культури. Одні окупанти руйнують, інші крадуть. Проте України здобуде перемогу і поверне собі - своє: землю, культурну спадщину, історію.
Нині найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам’ятка Києва - Києво-Печерська лавра - нарешті українська, після того, як звідти з'їхали російські попи. Вона є одним з найдавніших монастирів на території Русі.
Заснована вона була у 1051 році за заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого монахом Антонієм Печерським з міста Любеча. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО.
А от Домініканський Собор Львова є прикладом архітектури пізнього бароко. Старий замок Кам’янця-Подільського, один з найвідоміших середньовічних пам’яток, перші згадки про нього зустрічаються в XIV столітті. Ужгородський замок - фортеця, заснування якої дослідники відносять до VII століття, і багато іншого.
Цей день святкує мистецтво жонглювання, яке надихає людей у всьому світі. Варто зазначити, що і 17 червня для людей цієї професії також важлива дата, коли відзначають Всесвітній день жонглювання.
Перші згадки про жонглерів датуються близько 2000 років тому. Вже в Стародавньому Єгипті та Китаї жонглювання було популярним і часто використовувалося в релігійних та розважальних цілях. Наприклад, на стінах єгипетських гробниць археологи знайшли малюнки, на яких зображені люди, які жонглюють.
У середньовіччі жонглювання стало популярним серед вуличних артистів і під час циркових вистав. На відміну від сучасного жонглювання, яке часто включає в себе різні предмети, середньовічні жонглери зазвичай працювали з кульками або ножами, а в деяких випадках навіть з вогняними предметами.
Трайфл завжди має зверху збиті вершки та прикраси у вигляді мигдалю чи вишні. Десерт зазвичай подається в прозорих скляних чашках, що дозволяє оцінити не тільки його смак, але й естетичний вигляд.
Перша згадка про цей десерт датується 1590-ми роками в Англії. Це був період, коли рецепти трайфлу постійно змінювались, адже він використовував сезонні інгредієнти. У середньовіччі він був популярний серед аристократів, а сьогодні трайфл можна зустріти на будь-якому святковому столі.
Оглядач - автор колонки в газеті чи журналі, що можуть різнитися за довжиною, частотою публікацій та змістом залежно від тематики розділу, в якому вони з'являються. Така колонка - це не просто набір слів, а важливий інструмент впливу на думку читачів і на формування громадської думки.
Цікаво, що в історії газети "The New York Times" колонка оглядача стала майже культовою. Наприклад, колонка оглядача мистецтва була однією з найвпливовіших в американській журналістиці, а огляди таких авторів, як Джон Кеннеді та Пол Крюгман, викликали справжній ажіотаж і навіть політичні зміни.