Мерія розраховує привернути увагу потенційних нових мешканців, яким бракує часу на спілкування з рідними та друзями
Влада міста Вадсьо, розташованого в Північній Норвегії, звернулася до Єврокомісії з проханням на встановлення часового поясу з 26-годинним днем замість звичного 24-годинного. Мер Венче Педерсен переконана, що це дасть можливість залучити нових жителів та збільшити час, який люди проводять у колі сім’ї. Наразі незрозуміло, як мерія має намір реалізувати цей задум, а також, чому звернення було адресоване саме до Єврокомісії: Норвегія не входить до ЄС.
Місто Вадсьо розташоване за Полярним колом поблизу російського Мурманська, повідомляє Politico. Його населення всього 6 тисяч осіб, тому депопуляція є серйозною проблемою. Педерсен вважає, що її місто недооцінене і може запропонувати багато переваг для жителів мегаполісів, які «втомилися ганяти за тролейбусами».
«Нам подобається наш спосіб життя і ми вважаємо, що це може бути дуже захоплюючим, особливо для сімей із маленькими дітьми. Я думаю, що це спокійніше і краще повсякденне життя, ніж, наприклад, у великому місті», — каже мер.
Подібний крок є швидше піар-акцією, яка має привернути до містечка додаткову увагу. Мерія не приховує, що не дуже задумується над тим, як можна реалізувати перехід на 26-годинний день.
«Ми не дуже багато думали про це. Годинник перейде з 12 до 13… і ми повинні подивитися, як це буде. Я не думаю, що вони скажуть "так", тому ми не продумали всі деталі», — повідомила вона.
Шеститисячне місто за Полярним колом розташоване на південному березі півострова Варангер поблизу живописного озера, населеного безліччю птахів. Влітку тут середня температура становить 11 градусів, а взимку — 6 градусів нижче нуля. Вадсьо має аеропорт державного значення і морський порт. У сфері послуг задіяно більшість населення. А ще в місті щороку проходить джазовий фестиваль і часто можна побачити полярне сяйво.
Мінусом можна назвати близькість до росії. До кордону всього 53 кілометрів, а до Мурманська, де не так давно горів єдиний російський транспортний криголам — 172 кілометри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.