Білий наліт на шоколаді — це не цвіль і він не шкідливий
Серед продуктів, які українцям рекомендують купити про запас на випадок довготривалого відключення електроенергії – це печиво та шоколад. Яке саме печиво і шоколад слід купувати, щоб вони швидко не зіпсувалися? Як ці запаси зберегти під час блекауту? Подивимось ГОСТ.
Виділяють такі види печива: цукрове, затяжне або сухе, здобне (яке може бути пісочним, листковим, збивним або вівсяним).
Всі види печива можна зберігати в скляному посуді, в жерстяних банках з щільно закритою кришкою, в герметичних пластикових лотках, в пергаментному папері.
Якщо говорити в цілому, то сухе галетне або затяжне печиво з найнижчим вмістом вологи й жиру зберігається найкраще. Вироби типу тістечок, начинені згущеним молоком або густим повидлом, «живуть» менше і вимагають ретельного дотримання температурного режиму.
Пісочне печиво також називають цукровим. Крихкий і пористий сорт готується з солодкого і жирного тесту з пониженим вмістом клейковини. Зберігається пісочне печиво без консервантів не більше 3 місяців.
Кругле коричневе печиво, приготоване з використанням вівсяної муки, Зберігається від 30 діб до пів року. Виробники продовжують термін придатності, додаючи до складу консерванти.
Популярне «Ювілейне» відноситься до цукрових (пісочним) сортам. Як традиційне печиво, так і варіації з добавками готуються з борошна вищого сорту і містять не менше 18% жиру. Солодке і калорійне ласощі зберігає свіжість довше класичного пісочного печива, оскільки в складі є консерванти. «Ювілейне» в упаковці зберігається 6 місяців з дня виробництва.
Точний термін зберігання залежить від рецептури і присутності консервантів. Більш м'які і жирні сорти зберігаються від 15 діб до 3 місяців. Індивідуально упаковані сухі вироби з консервантами «живуть» до півроку.
Досить сухе і крихке ласощі містять багато жиру, тому залишається придатним не так довго. Крекери з вмістом жирів не більше 14,3% зберігають свіжість до 3 місяців. Якщо поверхню виробів покрита рослинним маслом, то термін придатності скорочується до 15 діб. Період придатності залежить від різновиду жирового компонента, який використовувався при приготуванні тесту.
Пористі повітряні брусочки італійського «Савоярді» промислового виробництва, розфасовані в споживче упакування, зберігаються від 6 до 12 місяців при дотриманні умов зберігання.
Домашня випічка готується без використання консервантів в умовах, далеких від промислового виробництва, тому саморобний печиво залишається свіжим не так довго, як куплене в магазині. В середньому, домашні вироби зберігаються від 15 до 90 діб.
Швидше за все псуються жирні здобні сорти — таке печиво потрібно з'їсти протягом двох тижнів. Зберігайте здобу в герметичних жерстяних коробках або скляних банках з притертою кришкою, не допускаючи попадання вологи та сонця.
Сухі різновиди типу галет зберігаються до 3 місяців. Таке печиво може втрачати свої хрусткі властивості. Якщо це сталося, вироби слід підсушити в теплій духовці.
Різні види печива з неоднорідною структурою і жирністю краще зберігати в окремих ємностях.
Якщо печива вийшло багато, коробку можна наповнити пошарово, перекладаючи рівні папером для випічки.
Прострочене печиво становить загрозу для життя і здоров'я. Вживати такий продукт в їжу не можна. Ознаки зіпсованого печива:
Печиво не належить до категорії швидкопсувних продуктів, але, як і будь-яке продовольство, має свої терміни зберігання і придатності. Споживачеві варто знати, як довго зберігає свіжість той чи інший сорт печива, і як слід організовувати зберігання продукції, чутливої до впливу світла і рівню вологості в приміщенні.
Якщо у квартирі менш як 18 градусів — сміливо зберігайте шоколадки у шафці, якщо там сухо. У таких умовах шоколад можна зберегти протягом усього терміну придатності, на ньому не з'явиться білий наліт, і він не розтане. Головне — не тримай його біля продуктів із сильним запахом (спецій) і якомога далі від плити чи витяжки.
Термін придатності у різних видів шоколаду при оптимальних умовах зберігання:
Білий наліт — це не цвіль і він не шкідливий, всупереч міфам. Насправді це цукрове або жирове посивіння, яке з'являється внаслідок природних процесів. Так поводяться інгредієнти, що входять до складу шоколаду.
Так! Посивіння з'являється рано чи пізно у будь-якого гарного шоколаду, але прискорюють його «дозрівання» перепадів температур і волога. Смак шоколадки не поміняється.
Раніше ми повідомляли, що внаслідок масованої ракетної атаки 23 листопада більшість українських регіонів занурилась у пітьму. Для деяких абонентів світла не було понад однієї доби. Влада попереджає, що росія не зупиниться, і можливий повторний блекаут. Тому в містах готуються до цього.
Тетяна Самойлова