Як зареєструвати право на квартиру чи будинок в Дії: покрокова інструкція

Читать на русском

Якщо ви живете в Харкові, Дніпрі чи Одесі та досі не зареєстрували свою нерухомість, то час це зробити. Для цього навіть не знадобиться виходити з дому.

Читать на русском
БТІ, квартира, будинок, право власності
Якщо є всі документи, то для реєстрації знадобиться 10 хвилин

Якщо ви живете в Харкові, Дніпрі чи Одесі та досі не зареєстрували свою нерухомість, то час це зробити. Для цього навіть не знадобиться виходити з дому.

У жовтні цього року українці подали 1225 онлайн-заяв на реєстрацію нерухомості. Найактивніше цією послугою користувалися мешканці Харківської області. Від них поступило 454 заяви. 

За даними Мінюсту, усього від початку відновлення послуги в травні 2023 року було подано 9680 заяв. Цією опцією можуть скористатися ті, хто став власником квартири чи будинку до 2013 року. 

Зареєструвати нерухомість можна через застосунок Дія. Цим можуть скористатися мешканці 12 регіонів: Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Закарпатської, Рівненської, Дніпропетровської, Київської та Кіровоградської області, а також у Луцьку Волинської області. В міністерстві обіцяють, що скоро ця послуга буде доступною і для жителів Сумщини.

Як зареєструвати нерухомість онлайн

На порталі Дія потрібно обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно». Першим кроком потрібно авторизуватися та перевірити особисті дані. Наступним кроком потрібно заповнити онлайн-форму.

Як зареєструвати право на квартиру чи будинок в Дії: покрокова інструкція 1

Коли цей етап буде пройдено, завантажте документи про право власності у форматі PDF. Нагадаємо, що послуга доступна для тих, хто став власником нерухомості до 2013 року!

Як зареєструвати право на квартиру чи будинок в Дії: покрокова інструкція 2

 

Якщо є документи на нерухомість, то реєстрація пройде швидко
Якщо є документи на нерухомість, то реєстрація пройде швидко

Останнім етапом потрібно перевірити всі дані та підписати заяву електронним підписом.

«Виписка, отримана онлайн і роздрукована з особистого кабінету громадянина, є повноцінним документом. Її повинні приймати всі державні органи», - нагадали в Дії.

Реєстрація нерухомості в Дії безкоштовна. Документи можна отримати до 5 робочих днів, але цей термін може бути продовжено до 35 робочих днів.

Чи можна зареєструвати по-іншому

Оформити нерухомість можна у звичайний спосіб з відвідуванням нотаріуса та бюро технічної інвентаризації. 

«Вам знадобиться паспорт, номер платника податків, правовстановлюючі документи щодо об’єкта нерухомого майна або їхні копії. Зверніться до нотаріуса/реєстратора з цими документами. Послуга безоплатна, - йдеться у поясненнях в Дії. - Для уточнення інформації щодо права власності реєстратор/нотаріус формує письмовий запит до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) та надає його вам для особистого звернення».

Наступним кроком потрібно отримати документ з БТІ. Для цього вам знадобиться:

  • письмова заява до бюро;
  • паспорт та номер платника податків (оригінал та копії);
  • документи на нерухомість (копії);
  • оригінал письмового запиту від нотаріуса (у разі оформлення спадщини, продажу, дарування) або реєстратора.

Ця послуга платна та може коштувати до 476 грн. На заключному етапі БТІ протягом 30 днів надає паперову довідку, що містить печатку підприємства та підпис виконавця або керівника.

У разі, якщо назву вулиці, району або міста було змінено, потрібно вказувати актуальну адресу. Далі справа реєстратора звірити дані та надати документ. Нагадаємо, що згода інших власників для реєстрації нерухомості не потрібна.

Відмовити в реєстрації можуть якщо на нерухомість претендує той, хто не має до неї відношення, чи документи не підтверджують право власності. Також не вийде повторно зареєструвати житло чи гараж.

Інформатор писав, що у Ворзелі продають палац площею в чверть гектара поряд з будинком Усика.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.