Лайфхаки, як менше платити за електроенергію, опалення, воду та газ
Найпростіший спосіб економії — зменшити споживання ресурсів. Наприклад, не залишати світло в порожніх кімнатах чи закривати кран під час чищення зубів. Навіть цими простими діями можна скоротити рахунок за комуналку на 20−30%. І головне — така розумна економія не потребує жодних вкладень (крім тренування самодисципліни, звісно). Але є й інші способи заощадити.
Для цього варто замінити в помешканні всі лампи розжарювання на більш економічні світлодіодні світильники та, за можливості, користуватися електроприладами зі зменшеним споживанням (зазвичай вони мають маркування А, А+ або А++).
В Україні діють диференційовані тарифи, завдяки яким вартість світла в денний і нічний час суттєво відрізняється. Тобто, використання електроприладів від 23.00 до 7.00 обійдеться вам вдвічі дешевше.
Цей спосіб потребує значних фінансових витрат, однак з часом він допоможе не тільки заощадити, а ще й заробити. До прикладу, можна інвестувати свої кошти в сонячну енергію, встановивши на даху будинку кілька панелей. Рентабельність такої установки досить висока — вже через 5 років вона повністю окупиться і почне давати стабільний дохід.
Знизити цифри в платіжках допоможе також встановлення лічильника — зазвичай рівень реального споживання на 30% нижче, ніж встановлений державою мінімальний рівень.
Прати білизну лише в разі повного завантаження машинки, користуватися душем, а не набирати ванну, вимикати кран під час чищення зубів і проведення косметичних процедур, а також під час миття посуду закривати зливний отвір раковини спеціальним кроком.
Суттєво збільшує витрати та незадовільний стан приладів і устаткування. Наприклад, через несправний бачок унітаза споживач додатково втрачає до 100 літрів води на добу (що звісно негативно відображається в платіжках). Тому потрібно вчасно ремонтувати крани та іншу сантехніку, а також, за можливості, замінити старі залізні труби на більш надійні сучасні аналоги.
Варто також не забувати й про використання енергоефективних технологій. Наприклад, придбати змішувачі з аераторами — спеціальними насадками, які ефективно змішують воду з киснем, збільшуючи силу струменя.
Хоча опалення використовують лише в осінньо-зимовий період, питання як заощадити на ньому кошти гостро стоїть протягом усього року. Тому не варто чекати морозів — подбати про зменшення плати за цю послугу потрібно завчасно. Наприклад, потрібно подбати про утеплення фасаду будинку та замінити старі вікна пластиковими аналогами.
Не варто забувати й про використання енергоефективних пристроїв. Наприклад, встановлення сучасних термостатів на радіатори допоможе регулювати температуру в приміщенні залежно від температури навколишнього середовища.
Ще один спосіб зробити систему опалення більш ефективною — повна заміна старого чавунного та залізного устаткування на більш сучасне обладнання. Це сприяє кращій циркуляції води в системі, а значить і обігрів приміщення буде швидшим та ефективним.
Для призначення житлової субсидії надаються заява та декларація (за встановленими формами).
Залежно від обставин можуть надаватись інші документи (за наявності). Наприклад:
За потреби громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання по суті. Наприклад:
Подати документи на призначення житлової субсидії до територіального органу Пенсійного фонду України можна кількома способами, обравши зручніший:
У разі подання документів у період з 1 жовтня до 30 листопада (включно) субсидія призначається з початку опалювального періоду, за зверненнями починаючи з 1 грудня – з місяця, в якому відбулось звернення.
Зверніть увагу, що заява (та декларація) про призначення житлової субсидії на тверде та рідке пічне побутове паливо подається до кінця календарного року.
Для визначення права на призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років враховуються доходи домогосподарства за I та II квартали 2024 року. Для пенсіонерів, які не мали інших доходів, окрім пенсії, враховується сума пенсії за серпень 2024 року.
Субсидія на оплату ЖКП призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону (квітень місяць) і розраховується:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.