Як закрити ФОП на спрощеній системі у 2025 році - простий чек-лист від юриста

Введення військового збору для ФОП у 2025 році додало клопоту

Закрити ФОП
Закрити ФОП

Юристка Ірина Ярута надала алгоритм закриття ФОП. Це треба зробити таким чином, щоб не робити зайвих кроків та не мати проблем у майбутньому. 

  1. Звільніть найманих працівників (за наявності).
  2. Остаточно розрахуйтеся з бюджетом та погасіть податковий борг/пеню (за наявності). “Зауважимо, що ФОПу 1 та 2 групи потрібно сплатити єдиний податок, військовий збір та ЄСВ за повний місяць, у якому ФОП подає держреєстратору заяву на припинення діяльності”, - каже Ірина Ярута.
  3. Скасуйте ліцензіі та закрийте РРО/ПРРО (за наявності).
  4. Закрийте банківські рахунків ФОП. У випадку, якщо Ви не маєте змоги закрити рахунок у банку, не хвилюйтеся, банк зробить це самостійно через декілька місяців.
  5. Подайте держреєстратору заяви про припинення ФОП. Заяву можна подати онлайн через портал ДІЯ або у паперовій формі через ЦНАП.
  6. Подайте ліквідаційний звіт (з відміткою про припинення ФОП). Звіт подається після зняття ФОП з обліку у податковій. Якщо з 1-5 етапами все просто, то при подачі ліквідаційного звіту виникає питання, яке повʼязане зі сплатою військового збору. З 1 січня 2025 року введено обовʼязок сплати військового збору для всіх ФОП-спрощенців. Таким чином, у разі закриття ФОП у січні 2025 року, Вам обовʼязково потрібно сплатити ВЗ за цей місяць. Сплату ВЗ також потрібно відобразити у ліквідаційному звіті, проте у Електронному кабінеті досі немає форми (додатку) для звітності по військовому збору. При цьому, строки для подання ліквідаційного звіту діють. Для всіх трьох груп єдиного податку - протягом 40 календарних днів після останнього дня кварталу, у якому проведено зняття з реєстрації. У цьому випадку Ірина Ярута радить подати звіт за актуальною формою податкової декларації, а після оновлення форми декларації - подати уточнюючий звіт.
  7. Після подання ліквідаційного звіту варто ще декілька місяців стежити за Електронним кабінетом, перевіряти, чи не виникли борги по податках. У разі наявності - податкового боргу, обовʼязково його погасити.

Раніше Інформатор докладно писав, що треба знати про ведення ФОП у 2025 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube