Гетманцев заявив, що не планує підвищення податків у 2025 році, - де він збрехав

Вже у 2025 році Гетманцев зареєстрував два законопроєкти про податок на посилки для українців

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев

Українські Новини взяли інтерв’ю у голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, яке було опубліковане 3 лютого. Депутат заявив, що підвищення податків у 2025 році не планується. Між тим, він особисто подав два закони про підвищення податків з закордонних посилок.

Журналіст зауважив, що на початку 2024 року не йшла мова про підвищення податків, але потім довелося це робити під кінець року. 

“Якщо ми згадаємо про бюджет 2024 року, який був ухвалений у 2023 році, то чомусь базовим сценарієм для цього бюджету уряд обрав те, що війна повинна завершитися в середині 2024 року. Дивний сценарій, але вже безпосередньо в бюджеті була закладена "дірка" в фінансуванні оборонного сектору. Я з лютого 2024 року говорив про те, що необхідні зміни до бюджету і щодо джерел, і щодо видатків. Вони з'явилися у Верховній Раді чомусь тільки в липні. Цього року такого нема. Нині порахований бюджет на базовому сценарії продовження воєнних дій до кінця року. Він забезпечений підтвердженою допомогою партнерів (38,4 млрд. доларів) і внутрішніми надходженнями”, - сказав Данило Гетманцев.

Він прогнозуємо збільшення перевиконання держбюджету податковою службою порівняно з 2024 роком.

“Ми бачимо істотно більший ресурс від детінізації ніж 2,5 млрд. доларів у 2024 році. І це розуміє новий керівник ДПС, який абсолютно обґрунтовано публічно вимагає від підлеглих перевиконання доведених планів не за рахунок підвищення податкового тиску, а за рахунок детінізації. Потенціал детінізації і те, що було зроблено протягом останніх 3х років, дозволить істотно збільшити суму перевиконання бюджету порівняно з 2024 роком без зайвих зусиль. З урахуванням всього цього ми достатньо впевнено бачимо наші перспективи на 2025 рік, якщо не буде, це уточнення принципово важливе, якогось вкрай негативного сценарію розвитку подій. Того, про що навіть не хочеться говорити, що буде вимагати миттєвого збору великих додаткових фінансових ресурсів. Але це наразі малоймовірно. Тому, підсумовуючи, можу сказати, що ні, ми не плануємо підвищення податків у 2025 році”, - сказав Данило Гетманцев.

Гетманцев зареєстрував два законопроєкти про податок на посилки для українців: що вони передбачають

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") вніс до Верховної Ради два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) та митом поштових відправлень в Україну. 22 січня їх тексти були опубліковані на сайті Верховної Ради.

Окрім Гетманцева, серед співавторів проєктів законів №12429 та №12430 – низка інших депутатів, у тому числі Максим Бужанський, Мар’яна Безугла, Ірина Кормишкіна, повідомляється на сайті Верховної Ради. 

Законопроєктом №12429 про внесення змін до Податкового кодексу пропонується скасувати норму про звільнення від оподаткування ввезення в Україну товарів вартістю до 150 євро. Таким чином, всі товари у міжнародних експрес-відправленнях оподатковуватимуть ПДВ за ставкою 20%, незалежно від їх вартості. 

Єдиний виняток – товари вартістю до 45 євро, які фізична особа відправляє іншій фізичній особі в Україні. При цьому такі товари мають надсилатись відправником одержувачу без будь-якої оплати, призначатись для особистого чи сімейного використання одержувачем, а їх характеристики і кількість не повинні вказувати на те, що вони ввозяться з будь-якою комерційною метою. Як визначатимуть наявність або відсутність такої "комерційної мети" митні органи, у законопроєкті не уточнюється.

При цьому низку товарів заборонять пересилати без сплати податків навіть у посилках між фізичними особами вартістю до 45 євро, це: 

 
  • підакцизні товари;
  • парфуми в обсязі більше 50 грам, або туалетну воду в обсязі більше 0,25 літра або вісім унцій;
  • каву в обсязі більше 500 грам, або кавові екстракти і есенції в обсязі більше 200 грам;
  • чай в обсязі більше 100 грам, або чайні екстракти та есенції в обсязі більше 40 грам.

Тобто, якщо обсяг цих товарів перевищуватиме ліміт, навіть з приватної посилки вартістю до 45 євро отримувачу доведеться сплатити 20% ПДВ.

Законопроєктом про внесення змін до Податкового кодексу також пропонується визначити нове поняття – "дистанційний продаж товарів". Під це визначення підпадатимуть не лише онлайн-магазини та маркетплейси, а і онлайн-платформи для продажу речей фізичними особами, у тому числі вживаних, на кшталт eBay чи OLX. Щоб отримати можливість працювати в Україні усі такі платформи мають зареєструватися у якості ПДВ, стягувати податок з покупців напряму та перераховувати ці кошти до держбюджету. При цьому всі дані про посилку та її отримувача мають збирати та зберігати протягом 10 років.

Крім того, товари у міжнародних відправленнях вартістю понад 150 євро оподатковуватимуться митом за ставкою 10%, свідчить проєкт змін до Митного кодексу. Наразі мито стягується лише з частини вартості товару, яка перевищує цей поріг.

Проти цієї ідеї Гетманцева створена петиція з вимогою не підвищувати податок на закордонні посилки. Автори петиції вважають, що наповнення державного бюджету має відбуватися насамперед через посилення боротьби з корупцією та ефективне виявлення корупціонерів, викриття сірих схем, а не через додаткове податкове навантаження на простих громадян, які й так перебувають у скрутному фінансовому становищі через війну

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube