В Україні почали безкоштовно лікувати муковісцидоз: де можна отримати ліки за 300 тисяч доларів

Читать на русском

В Україні вперше лікуватимуть генетичне захворювання безкоштовно з рідкісним захворюванням

Читать на русском
Медичний центр у Львові
У Львові будуть безкоштовно лікувати пацієнтів з муковісцидозом

В Україні вперше лікуватимуть генетичне захворювання безкоштовно з рідкісним захворюванням

У Львові безкоштовно лікуватимуть генетичні захворювання інноваційними ліками вперше в Україні. Це відбуватиметься в Західноукраїнському медичному центрі. Тепер лікування, яке може коштувати сотні тисяч доларів на рік, українці зможуть отримати безкоштовно.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації. Зазначається, що в Західноукраїнському медичному центрі у Львові вже розпочали безкоштовне лікування пацієнтів з муковісцидозом. За словами експертів, таке лікування зазвичай коштує близько 300 тисяч доларів на рік. Однак тепер українці зможуть отримати препарати безкоштовно. Йдеться про комбінований лікарський засіб, який надав від виробника препарату благодійний фонд Direct Relief.

За допомогою першого траншу допомоги лікарі зможуть забезпечити потребу дітей та дорослих з цим діагнозом на пів року. Проєкт стосується дітей від 6 років та дорослих з певним типом мутації генів. При цьому зазначається, що відома біотехнологічна компанія планує продовжити цю допомогу пацієнтам пожиттєво.

"Старт масштабного проєкту є свідченням зусиль багатьох людей та організацій. Завдяки цьому зараз ми маємо унікальну можливість лікувати та суттєво покращувати якість життя людям з таким діагнозом", - розповіла керівниця Центру МВ Людмила Бобер.

За її словами, застосування модуляторів дозволить зменшити ризики бактеріальних ускладнень та кількість госпіталізацій, зупинити прогресування незворотніх змін у легенях. Однією з перших пацієнтів стала 17-річна дівчина. Вона перебуває під наглядом медиків з двох років і чекає на інноваційні ліки. Один з пацієнтів також розповів, що це лікування зробило його життя іншим. 

"Попри війну ми не зупиняємось у допомозі важкохворим людям. Наше завдання як референтного центру з питань орфанної медицини зробити новітні ефективні методи лікування рідкісних хвороб доступними в Україні. Тому спільно з однодумцями знаходимо способи пришвидшити застосування передових методик у нашій щоденній практиці", - зазначив очільник лікарні Роман Кізима.

Слід зазначити, що муковісцидоз - це рідкісний, прогресуючий, небезпечний для життя стан, який призводить до утворення густого слизу, що вражає легені, печінку, шлунково-кишковий тракт (ШКТ), пазухи носа, потові залози, підшлункову залозу та репродуктивну систему.

Медицина в Україні

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що лікарні, які не мають кондиціонерів у палатах, більше не зможуть підписувати контракти з Національною службою здоров'я. Слід зазначити, що цей контракт надає лікарні можливість безкоштовно лікувати пацієнтів та отримувати компенсацію від держави. Тепер ті лікарні, які не мають кондиціонерів у палаті, повинні це виправити до початку 2024 року, щоб отримувати контракти з державою.

"Кондиціонери встановлені лише у 12% палат. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах – це те, що фінансово під силу самим закладам", - зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Також Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в Україні вже фіксуються випадки кору. Зазначається, що це вірусне захворювання може привести до пневмонії, вушної інфекції, енцефаліт, зокрема інвалідності або ж смерті. У МОЗ закликали скористатись двома дозами вакцини КПК, що захищає від кору, краснухи та паротиту. Такі вакцини дають дітям у перші 12 місяців життя, а далі - повторну дозу вводять в 6 років. Якщо дорослий невакцинований, то потрібно зробити щонайменше одне щеплення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.