Як війна на Близькому Сході вплинула на ціни на газ в Європі

Трейдери уважно стежать за ознаками того, що війна на Близькому Сході може вплинути на потік палива до Європи через Ормузьку протоку

Газ
Ескалація конфлікту після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня призвела до декількох тижнів різких коливань добової торгівлі, коли ціни на газ зросли приблизно на 20%

Тепла погода та високі запаси газу Європі призвели до зниження цін на газ. Трейдери також припускають потенційний вплив та розширення війни на Близькому Сході. Так, ескалація конфлікту після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня призвела до декількох тижнів різких коливань добової торгівлі, коли ціни на газ зросли приблизно на 20%.

Як повідомляє Bloomberg, тепла погода призвела до того, що ф'ючерси на постачання в грудні на торгах 30 жовтня впали на 4,9%. За словами синоптика Maxar Technologies Inc., очікується, що не по сезону тепла погода триватиме на більшій частині континентальної Європи у перший тиждень листопада. У результаті опалювальний сезон у регіоні може розпочатися повільно, що призведе до зниження споживання газу. Крім того, ситуацію додатково стабілізували запаси газу в Європі.

"Постачання енергії в Європі відбувається на набагато більш стабільній основі, ніж це було на піку тогорічної енергетичної кризи. Сховища на континенті майже заповнені, а споживання все ще нижче середнього історичного рівня", - пише Bloomberg.

Водночас трейдери уважно стежать за ознаками того, що війна на Близькому Сході може вплинути на потік палива до Європи через Ормузьку протоку. Це життєво важливий водний шлях для транспортування сирої нафти та СПГ.

"Ринок все ще залишається вразливим до збоїв у постачанні після втрати значної частини своїх попередніх потоків з росії", - акцентує Bloomberg.

Жовтневий експорт російського палива впав до 17-місячного мінімуму

Російський експорт нафтопродуктів впав до 17-місячного мінімуму після тимчасової заборони на постачання дизельного пального та сезонного ремонту, який ускладнив нафтопереробну діяльність. Як повідомляє Enkorr, відповідно до даних аналітичної компанії Vortexa Ltd., зібраних Bloomberg, постачання нафтопродуктів впали до 2,2 мільйона барелів на день за перші 28 днів жовтня. Це найнижче значення з травня 2022 року та приблизно на 3% менше, ніж у вересні та роком раніше.

Ринок нафти уважно спостерігає за російським експортом, щоб отримати підказки про її видобуток після того, як Москва перестала оприлюднювати офіційні дані про видобуток. Постачання сирої нафти в країні перевищили ціль, встановлену в рамках пакту ОПЕК+, свідчать останні дані відстеження танкерів. З усім тим, потоки палива зазнали тиску через обмеження виробництва, оскільки вітчизняні нафтопереробники ще не повністю завершили планове технічне обслуговування нафтопереробних заводів, яке має тривати наступного місяця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube