Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Тарифів на роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж поки в Україні немає
Декілька років тому в Україні вартість газу для споживачів була розбита на дві складові: постачання газу та його розподіл. З’явилися дві платіжки за газ. Тепер виявилося, що є ще й третя. Що потрібно оплачувати третім рахунком за газ?
Внаслідок впровадження ринкових реформ вартість газу була розбита на дві складові: постачання газу та його розподіл. Відповідно, з 2020 року українцям почали приходити дві платіжки: за постачання газу (це власне вартість газу, яку зараз майже всі платять Нафтогазу) та за розподіл газу (за його доставку до будинків споживачів, яку здійснюють облгази).
При цьому із тарифів на розподіл газу виключили плату за техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ТО ВБСГ). Крім того, з обов'язків облгазів, які здійснюють розподіл газу та його доставку безпосередньо до будинків споживачів, зникло технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових приладів та мереж.
«Таким чином, сьогодні облгаз відповідає лише за труби, які підводять газ безпосередньо до будинку. Та щойно газова труба входить усередину будинку, вона стає зоною відповідальності мешканців цього будинку. Причому, як правило, ці мешканці не є професіоналами у газовій сфері та не мають жодного поняття, як усьому цьому давати раду», - пояснюють експерти.
Отже, мешканцям потрібно укладати договір з фахівцями про обслуговування цього внутрішньобудинкового господарства. А оскільки ринок дає їм вибір, то вони можуть наймати для обслуговування внутрішньобудинкової мережі будь-яку компанію, яка має спеціальний дозвіл на проведення таких робіт. Тобто це не обов'язково має бути рідний облгаз, а може бути й інший виконавець робіт, з яким укладається договір на ТО ВБСГ.
Але в більшості випадків мешканці укладають договір про таке обслуговування саме з облгазом. Однак поки що тарифів на роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж немає. Їх має встановити та докладно розписати НКРЕКП, але зараз усе це лише в процесі. Саме Нацкомісія займається розробкою типового договору і тарифів на таке техобслуговування.
Коли НКРЕКУ розробить типовий договір та затвердить нові тарифи, ці тимчасові угоди потрібно буде укладати вже на постійній основі на підставі положень нового договору і нових тарифів.
Наразі ж споживачі газу розраховуються з обслуговуючою компанією за тимчасовими тарифами. А вартість такого обслуговування міститься саме у третій платіжці за газ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.